Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DS TECHEETAH NA TRZECIM MIEJSCU W KLASYFIKACJI KONSTRUKTORÓW PO WYŚCIGU E-PRIX LONDYNU SABIC

31/07/2022. Kategoria: Sport

• António Félix da Costa piąty w drugim wyścigu o E-Prix Londynu
• Zespół DS TECHEETAH zdobywa 10 pkt do klasyfikacji drużynowej
• Dwie ostatnie rundy sezonu odbędą się w Seulu w dniach 13 i 14 sierpnia

Drugi z dwóch wyścigów o E-Prix Londynu SABIC, będący 14. rundą ósmego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA, rozegrany został w niedzielne popołudnie na trudnym dla kierowców i pojazdów torze na terenie Excel Centre. Na trasie, częściowo przebiegającej wewnątrz budynków, wydarzyło się sporo kolizji. Interweniował też samochód bezpieczeństwa, w wyniku czego do przepisowego czasu jazdy dodane zostały trzy minuty.

Dzień rywalizacji zaczął się jak zwykle od wolnego treningu, po którym nastąpiły kwalifikacje. António Félix da Costa za kierownicą DS E-Tense FE21 z numerem startowym 13 miał dobre tempo, awansował do fazy pojedynków kwalifikacyjnych i ostatecznie zapewnił sobie start z czwartego pola. Jean-Éric Vergne nie dostał się do finałowej fazy i zakończył kwalifikacje z dziewiątym czasem.

Konfiguracja toru Formuły E w Londynie znana jest z tego, że wyprzedzanie jest tu bardzo trudne. Niedzielny wyścig potwierdził tę opinię. Obydwaj kierowcy zespołu DS TECHEETAH mieli dobry start. António Félix da Costa długo utrzymywał zajmowaną pozycję. Po 48 minutach rywalizacji na torze z silnymi konkurentami i nieustannych starań o uniknięcie kolizji kierowca z Portugalii minął linię mety na piątym miejscu.

Dla Jean-Érica Vergne’a jedyną pomyślną fazą wyścigu był skuteczny start. Już na pierwszym okrążeniu nie uniknął on udziału w kolizji: inny pojazd opuścił prawidłowy tor jazdy i uderzył w tył DS E-Tense FE21 Francuza. Uszkodzenia pojazdu uniemożliwiały dalszą jazdę i w ten sposób Vergne przedwcześnie zakończył udział w czternastej rundzie sezonu.

Dzięki zajęciu przez Antónia Félixa da Costę piątego miejsca zespół DS TECHEETAH zaliczył kolejnych 10 punktów i zajmuje obecnie trzecią pozycję w klasyfikacji konstruktorów. W tabeli kierowców Portugalczyk jest piąty, a Jean-Éric Vergne czwarty.

Dwie ostatnie rundy bieżącego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA – piętnasta i szesnasta – odbędą się w Seulu, stolicy Korei Południowej, w dniach 13 i 14 sierpnia. Będzie to pierwsza wizyta cyklu Formuły E w tym kraju, tak więc obydwaj kierowcy zespołu czekają z niecierpliwością na zapoznanie się z nowym torem, na którym jeszcze nie jeździli.

Thomas Chevaucher, dyrektor DS Performance i szef zespołu DS TECHEETAH:
Dzisiaj, w drugim wyścigu, osiągaliśmy znacznie lepsze tempo niż wczoraj, ale Jean-Éric został wypchnięty z trasy, co pozbawiło nas szansy na ważne punkty. Nasz zespół nadal plasuje się w czołowej trójce, a my zapowiadamy zaciętą walkę do samego końca o tytuł mistrzowski!