Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DS TECHEETAH NA DRUGIM MIEJSCU W KLASYFIKACJI KONSTRUKTORÓW PO WYŚCIGU W LONDYNIE

30/07/2022. Kategoria: Sport

• António Félix da Costa na siódmym miejscu w sobotnim wyścigu o E-Prix Londynu SABIC
• Zespół DS TECHEETAH obecnie plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji konstruktorów z liczbą 234 punktów

Pierwszy z dwóch wyścigów o E-Prix Londynu, będących przedostatnim wydarzeniem w kalendarzu bieżącego, ósmego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA, odbył się w sobotnie popołudnie na terenie słynnego Excel Centre we wschodnim Londynie. Weekend wyścigowy w tym mieście stanowi jedyne w swoim rodzaju wyzwanie zarówno dla zespołów, jak i dla kierowców. Co ciekawe, nie cała trasa przebiega pod gołym niebem: pewne jej partie wytyczone są wewnątrz budynków.

Dzień wyścigowy w brytyjskiej stolicy rozpoczął się od wolnego treningu, po którym odbyły się kwalifikacje. Specyficzny tor okazał się trudnym wyzwaniem dla pojazdów reprezentujących DS Automobiles, choć trzeba przyznać, że jego charakter sprawił trudności także innym czołowym ekipom. António Félix da Costa zakwalifikował się do wyścigu na 11. pozycji, a Jean-Éric Vergne startował z 13. pola startowego.

Gdy na prostej startowej, usytuowanej po dachem Excel Centre, opadła zielona flaga, obaj kierowcy zespołu DS TECHEETAH wystartowali bardzo dobrze i w pierwszej fazie skutecznie unikali drobnych kolizji, jakie miały miejsce na trasie. António Félix da Costa za kierownicą DS E-TENSE FE21 z numerem startowym 13 początkowo utrzymywał zajmowaną pozycję, a później wyprzedził kilku rywali. Portugalski kierowca aż do mety uniknął wszelkich problemów i ukończył trwający 45 minut + 1 okrążenie wyścig na siódmym miejscu. Jean-Éric Vergne, ruszający z 13. pola startowego, miał mniej szczęścia. Francuz uczestniczył w kilku kolizjach, które co prawda nie zatrzymały go na trasie, ale też nie pozwoliły na zajęcie na mecie miejsca wyższego niż czternaste.

Sześć punktów, jakie zdobył w sobotnim wyścigu António Félix da Costa, oznacza dla zespołu DS TECHEETAH powrót na drugą pozycję w klasyfikacji konstruktorów z łączną liczbą 234 pkt. Da Costa zajmuje obecnie piąte miejsce w klasyfikacji kierowców, bezpośrednio za czwartym w tabeli Jean-Érikiem Vergne’em.

W niedzielnym wyścigu zespół DS TECHEETAH i jego kierowcy zapowiadają zdecydowaną walkę, by pozostać w rywalizacji o tytuły mistrzowskie w bieżącym sezonie.

Thomas Chevaucher, dyrektor DS Performance i szef zespołu DS TECHEETAH:
Londyński tor nie odpowiada naszym bolidom DS E-TENSE FE21 – nie są one w stanie rozwinąć na tej trasie osiągów, na jakie je stać. António startował z dalekiej pozycji, ale dzięki temu, że awansował w trakcie wyścigu o kilka miejsc, udało nam się zdobyć cenne punkty. Dzięki temu zespół DS TECHEETAH w tej chwili znowu zajmuje drugie miejsce w tabeli drużynowej. Teraz koncentrujemy się na drugim, jutrzejszym wyścigu. Jestem całkowicie przekonany, że obaj nasi kierowcy i cały zespół dadzą z siebie wszystko.