Wynik wyszukiwania

15/02/2021 Kategoria: Sport

DS Automobiles i Formuła E

Marka DS, która jako pierwsza marka premium zaangażowała się w Formułę E w 2015 roku, trwa nadal w swym postanowieniu i przedłuża udział w mistrzostwach świata FIA do 2026 roku*.
DS Automobiles ustanowił liczne rekordy w tej dyscyplinie m.in. zdobytymi tytułami mistrzowskimi kierowców i zespołów w latach 2018/2019 i 2019/2020. Na starty w sezonach od 2022 do 2026 roku francuski producent opracuje samochód wyścigowy nowej generacji (Gen3).
Formuła E wpisuje się całkowicie w strategię elektryfikacji DS Automobiles, który jest producentem pojazdów napędzanych z wielu źródeł energii, a ich średnia emisja CO2 w 2020 roku była najmniejsza w Europie.

czytaj więcej »

04/12/2020 Kategoria: Sport

Przedsezonowe jazdy próbne pomyślne dla DS Automobiles

Oficjalne jazdy testowe siódmego sezonu mistrzostw świata ABB FIA Formuły E, które odbyły się na torze Ricardo Tormo (Walencja, Hiszpania) pomiędzy 28 listopada a 1 grudnia były bardzo obiecujące dla zespołu DS TECHEETAH.
Sesja ta pozwoliła kierowcom i zespołowi na sprawdzenie słuszności przyjętej strategii oraz przetestowanie oprogramowania i sprzętu w rzeczywistych warunkach jazdy na torze.
W przeciwieństwie do torów ulicznych, gdzie rozgrywane są wyścigi Formuły E, tor w Walencji jest obiektem tradycyjnym. Trudno jest więc wiarygodnie porównać uzyskane wyniki z innymi zespołami, jednak jazdy te dają zespołowi możliwość zapewnienia jego kierowcom i inżynierom jak najlepszych narzędzi do walki w nadchodzącym sezonie startów.

czytaj więcej »

26/11/2020 Kategoria: Sport

DS Automobiles i TECHEETAH gotowi do zdobycia trzeciego podwójnego tytułu mistrza świata!

W paryskim studio, usytuowanym niedaleko siedziby spółki w Wersalu, DS Automobiles oraz partner zespołu, firma TECHEETAH ponownie zadeklarowali zaangażowanie w Formułę E i chęć sięgnięcia kolejny raz po podwójny tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie w siódmym sezonie startów w styczniu 2021 roku. Będą to jednocześnie pierwsze wyścigi Formuły E odbywające się w ramach mistrzostw świata FIA.
Zespół, który co chwila ustanawiał nowe rekordy w trakcie szóstego sezonu i zdobył podwójny tytuł mistrza świata, uczyni wszystko, by utrzymać wysoki poziom wyników. Zgodnie z zapowiedzią, rozpocznie sezon samochodem DS E-TENSE FE20, zwycięzcą z poprzedniego sezonu, gdyż regulamin mistrzostw, ze względu na pandemię COVID-19 dopuszcza między innymi również tę możliwość.

czytaj więcej »

11/12/2019 Kategoria: Sport

DOSKONAŁE TEMPO ZESPOŁU DS TECHEETAH W AL-DIRIJJA POMIMO TRUDNOŚCI

Dwie rundy rozegrane w Arabii Saudyjskiej otworzyły dla zespołu DS TECHEETAH sezon 2019/2020 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Piątek na torze w Ad Dirijja okazał się dla zespołu dniem przeszkód i trudności. Częściowy rewanż przyniosła sobotnia rywalizacja: obydwaj kierowcy DS TECHEETAH zajęli na mecie punktowane miejsca – Jean-Éric Vergne był ósmy, a Antonio Felix Da Costa dziesiąty. W ten sposób francuski producent i współpracujący z nim zespół zdobyli pierwsze punkty w nowym sezonie wyścigów, ale są zgodni co do tego, że ich nowy bolid DS E-TENSE FE20 zasługiwał na lepsze rezultaty w Arabii Saudyjskiej.

czytaj więcej »