Najnowsze informacje

26/04/2019 Kategoria: Sport

DUŻE NADZIEJE DS TECHEETAH PRZED RUNDĄ W PARYŻU

Dwa tygodnie temu w Rzymie, w pierwszym wyścigu w sezonie 2018/2019 Formuły E ABB FIA na kontynencie europejskim, kierowca zespołu DS TECHEETAH André Lotterer zdobył pole position i był bliski zwycięstwa. Wynik niemieckiego zawodnika zapewnił chińskiemu zespołowi awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

czytaj więcej »

24/04/2019 Kategoria: Marka

Groupe PSA kontynuuje testy jazdy autonomicznej w ramach projektu europejskiego L3Pilot

Groupe PSA kontynuuje testy jazdy autonomicznej. Od początku kwietnia samochody grupy z systemem autonomicznego prowadzenia poziomu 3*, w ramach europejskiego projektu L3Pilot, poruszają się po drogach publicznych. Przez cały czas trwania projektu, samochody grupy biorą udział w testach drogowych, których celem jest sprawdzenie prawidłowego działania funkcji jazdy autonomicznej na drogach szybkiego ruchu.

czytaj więcej »

19/04/2019 Kategoria: Marka

SALON SAMOCHODOWY SZANGHAJ 2019 - AZJATYCKA PREMIERA ZELEKTRYFIKOWANYCH MODELI DS 3 CROSSBACK E-TENSE i DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4

Na tegorocznej edycji salonu samochodowego w Szanghaju, który rozpoczął się we wtorek 16 kwietnia DS AUTOMOBILES prezentuje gamę zelektryfikowanych samochodów, które wpisują się w ogólnoświatową strategię elektryfikacji marki. Na stoisku o powierzchni 700 m2 przykuwającym uwagę wyrafinowaniem i zaawansowanymi technologiami można zobaczyć:
• DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 wyposażony w niezwykle wydajny hybrydowy napęd benzynowy,
• DS 3 CROSSBACK E-TENSE - nowego SUV-a marki, ikonę stylu high-tech, w wersji w 100% elektrycznej,
• DS X E-TENSE - w pełni elektryczny dreamcar, będący wizją luksusowego samochodu marzeń 2035 roku marki DS,
• DS E-TENSE FE 19 - w 100% elektryczny jednomiejscowy bolid z mistrzostw FIA Formuły E, który godnie bronił barw zespołu DS TECHEETAH w ostatnich wyścigach, m.in. w Sanya w Chinach.
Podobnie jak firmowy zespół startujący w Formule E, który z wyścigu na wyścig przesuwa granice technologii, marka dzień po dniu realizuje proces elektryfikacji swoich modeli na całym świecie, by stał się rzeczywistością.

czytaj więcej »

19/04/2019 Kategoria: Sport

ZESPÓŁ DS PERFORMANCE AKTYWNIE PRZYGOTOWUJE SIĘ DO SEZONU 2019/2020 W WYŚCIGACH FORMUŁY E

Ledwie skończyło się świętowanie pierwszego w tym sezonie zwycięstwa zespołu DS TECHEETAH i bolidu DS E-TENSE FE19, którym Jean-Éric Vergne wygrał wyścig w Chinach, a już zespół DS Performance rozpoczął intensywne prace nad rozwijaniem tego pojazdu. W ramach przygotowań do sezonu 2019/2020 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA wprowadzane są pierwsze z wielu przewidzianych modyfikacji w układzie napędowym samochodu.

czytaj więcej »