Wynik wyszukiwania

12/04/2022 Kategoria: Sport

CENNE PUNKTY DLA DS AUTOMOBILES W E-PRIX RZYMU

• Jean-Éric Vergne ukończył wyścig na czwartym miejscu, a António Félix Da Costa finiszował na szóstej pozycji.
• W pierwszym z dwóch wyścigów w Rzymie dwaj kierowcy DS Automobiles zdobyli łącznie 20 punktów.

• W sobotę 12 lutego Wyścigowe Mistrzostwa Świata Formuły E ABB FIA zawitały do Mexico City, stolicy Meksyku. Wyścig odbył się na legendarnym torze Autódromo Hermanos Rodríguez, którego częścią jest wielofunkcyjny plac sportowy Foro Sol.
• W pochmurne popołudnie kierowcy zespołu DS TECHEETAH Jean-Éric Vergne
i António Felix Da Costa wystartowali do rywalizacji bolidami DS E-TENSE FE21
z, odpowiednio, czwartego i piątego miejsca startowego.

• W sobotę, w drugim wyścigu o E-Prix Ad-Dirijja 2022, zespół DS TECHEETAH zdobył cenne punkty.
• Jean-Éric Vergne i António Félix Da Costa, startujący bolidami DS E-TENSE FE21
z odpowiednio szóstej i siódmej pozycji, doskonale rozegrali fazę startu
i pierwszych odcinków wyścigu.

• W piątek wieczorem (28 stycznia) w Ad Dirijja w Arabii Saudyjskiej rozegrano pierwszą rundę E-Prix, inaugurującą nowy, ósmy sezon Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E.
• Wyniki dwukrotnych mistrzów świata w tej dyscyplinie, zespołu DS TECHEETAH, nie spełniły wcześniejszych, wysokich oczekiwań ekipy.