Najnowsze informacje

13/02/2019 Kategoria: Sport

DS TECHEETAH Z AMBICJĄ ZDOBYCIA PUNKTÓW W MEKSYKU

Zespół DS TECHEETAH przybywa do stolicy Meksyku i stawia sobie za cel zdobycie punktów w czwartej rundzie Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB 2018/2019.

czytaj więcej »

29/01/2019 Kategoria: Marka

Groupe PSA inauguruje działalność multi-energetycznego Centrum Eksperckiego Jednostek Napędowych, by wspierać transformację energetyczną

• Otwarcie Centrum Eksperckiego Jednostek Napędowych w Carrières-sous-Poissy (region Île-de-France, Francja) prowadzącego prace nad zelektryfikowanymi, benzynowymi i wysokoprężnymi układami napędowymi z myślą o stałym obniżaniu emisji CO2.

• Centrum, we współpracy z centralą spółki joint-venture Nidec-PSA emotors, zajmującej się projektowaniem, doskonaleniem, produkcją i sprzedażą elektrycznych silników trakcyjnych, będzie pracować nad rozwiązaniami odpowiadającymi na wyzwania związane z elektryfikacją.

• Centrum Eksperckie Jednostek Napędowych o powierzchni 15 hektarów umożliwi większą synergię dzięki zebraniu w jednym miejscu 1 300 pracowników i 80 stanowisk badawczych do oceny osiągów samochodów, układów napędowych i silników. Inwestycja w środki badawcze na poziomie 32 milionów euro posłuży opracowywaniu nowych, bardziej konkurencyjnych układów napędowych, spełniających najwyższe standardy rynkowe.

• Globalna organizacja badawczo-rozwojowa Groupe PSA, została powołana, by spełniać oczekiwania wszystkich klientów i zapewniać zgodność z wszelkimi normami: CEP jest jednym z dziewięciu centrów badawczo-rozwojowych, które wspierają rozwój grupy w ramach multimarkowych i multiregionalnych programów. Ośrodki badawczo-rozwojowe znajdują się we Francji (Belchamp, Carrières-sous-Poissy, La Ferté Vidame, Sochaux, Vélizy), w Niemczech (Rüsselsheim), w Maroku (Casablanca), w Chinach (Szanghaj) oraz w Brazylii (Sao Paulo).

czytaj więcej »

29/01/2019 Kategoria: Sport

TRUDNY DZIEŃ ZESPOŁU DS TECHEETAH W SANTIAGO DE CHILE

Wyścig o e-Prix Santiago de Chile dla zespołu DS TECHEETAH zakończył się rozczarowaniem.
Po dramatycznych, pełnych zwrotów akcji zawodach Jean-Éric Vergne nie dotarł do mety, a André Lotterer zajął 13. miejsce.

czytaj więcej »

24/01/2019 Kategoria: Sport

DS TECHEETAH: WIELKIE AMBICJE PRZED RUNDĄ W SANTIAGO

Zespół DS TECHEETAH już wkrótce znajdzie się w Santiago de Chile, gdzie weźmie udział w trzeciej rundzie sezonu 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB. Będzie to zarazem pierwszy z trzech wyścigów w ramach tegorocznego tournée Formuły E po krajach Ameryki Łacińskiej.

czytaj więcej »