Wynik wyszukiwania

20/12/2018 Kategoria: Sport

ZESPÓŁ DS TECHEETAH NA CZELE KLASYFIKACJI PO PIERWSZEJ RUNDZIE WYŚCIGOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA FORMUŁY E W SEZONIE 2018/2019

Runda otwierająca nowy sezon wyścigowy Formuły E została rozegrana w Arabii Saudyjskiej, w mieście Ad-Dirijja. Po pełnym emocji i dramatycznych zwrotów akcji wyścigu aktualny mistrz świata Formuły E Jean-Éric Vergne minął linię mety swoim bolidem DS E-TENSE FE19 jako drugi. Jego kolega z zespołu André Lotterer ukończył wyścig na piątym miejscu, jednak przebieg rywalizacji wskazuje na to, że zespołowi DS TECHEETAH niewiele zabrakło do podwójnego zwycięstwa.

Sam Bird uplasował się na trzecim miejscu w końcowej klasyfikacji kierowców. To jego najlepszy wynik w dotychczasowej karierze zawodnika Formuły E. Tytuł mistrzowski w przedostatnim wyścigu sezonu zapewnił sobie Jean-Éric Vergne.
Zespół DS Virgin Racing zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zespołowej.
Wyścig o e-Prix Nowego Jorku zakończył czwarty sezon Formuły E, stanowiąc jednocześnie zamknięcie pewnego rozdziału – bolidy wyścigowe pierwszej generacji przechodzą do historii.

Dziewiąta runda Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E 2018 odbędzie się 19 maja w Berlinie.
Na cztery rundy przed zakończeniem mistrzostw zespół DS Virgin Racing zajmuje drugie miejsce w obydwu głównych klasyfikacjach – kierowców i zespołów.
Dwaj brytyjscy kierowcy Sam Bird i Alex Lynn zamierzają tego dnia uczcić – każdy na swój sposób – ślub w rodzinie królewskiej, zaplanowany właśnie na 19 maja w Londynie. W chwili, gdy Książę Harry i Meghan Markle zostaną małżeństwem, zespół DS Virgin Racing będzie w Berlinie na terenie lotniska Tempelhof, pochłonięty rywalizacją o zwycięstwo w dziewiątej rundzie tegorocznego cyklu Formuły E. Sam Bird i Alex Lynn liczą na dobre wyniki w stolicy Niemiec.

Bolid Formuły E nowej generacji został zaprezentowany na torze. DS E-TENSE FE 19 ma za sobą pierwsze kilometry, które pokonał w pobliżu siedziby DS Performance w Wersalu. Próba nie była ścisłym testem – miała raczej charakter demonstracyjny.