Najnowsze informacje

17/02/2020 Kategoria: Sport

DRUGIE Z RZĘDU PODIUM ZESPOŁU DS TECHEETAH I ANTÓNIA FÉLIXA DA COSTY

Czwarta runda nowego sezonu Formuły E FIA ABB, zorganizowana na torze Autódromo Hermanos Rodríguez w stolicy Meksyku, była równie widowiskowa jak poprzednie. Wyścig miał emocjonujący przebieg, z wieloma zwrotami akcji. António Félix da Costa i Jean-Éric Vergne, zawodnicy zespołu DS TECHEETAH jadący bolidami DS E-TENSE FE20, dostarczyli wrażeń publiczności efektownymi pościgami i manewrami wyprzedzania. Portugalski kierowca po raz kolejny minął linię mety na drugiej pozycji, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw. Dwukrotny zdobywca tytułu mistrzowskiego Formuły E Jean-Éric Vergne również zaimponował doskonałym występem, a na mecie zajął czwarte miejsce. Jest to najlepszy wynik francuskiego zawodnika od początku sezonu 2019-2020.

czytaj więcej »

14/02/2020 Kategoria: Sport

ZESPÓŁ DS TECHEETAH, AKTUALNY MISTRZ FORMUŁY E, PRZEDSTAWI PROJEKT SWOJEGO PRZYSZŁEGO BOLIDU

Formuła E od następnego sezonu oficjalnie otrzyma od FIA status Wyścigowych Mistrzostw Świata. Co więcej, w tej serii wyścigów pojazdów o napędzie elektrycznym o dużym znaczeniu dla procesu innowacji technologicznych w motoryzacji pojawią się wkrótce bolidy Gen2 EVO, czyli zmodernizowane warianty obecnych pojazdów. Marka DS Automobiles i jej sportowy partner TECHEETAH zapowiada przedstawienie projektu zewnętrznego swojego przyszłego bolidu z istotnymi modyfikacjami w dziedzinie aerodynamiki.

czytaj więcej »

21/01/2020 Kategoria: Sport

Pierwsze podium dla Antonia Félixa da Costy w barwach DS TECHEETAH

Trzecia runda bieżącego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Świata ABB FIA, która odbyła się w Santiago de Chile, była jednocześnie pięćdziesiątym występem francuskiego producenta samochodów klasy premium w tej serii wyścigowej dla pojazdów o napędzie elektrycznym. Po obfitującej w emocje rywalizacji na torze ten mały jubileusz został odpowiednio uczczony. Antotnio Félix da Costa zajął miejsce na podium – po raz pierwszy jako reprezentant zespołu DS TECHEETAH. Dwukrotny mistrz świata Formuły E Jean-Éric Vergne nie miał szczęścia w stolicy Chile. Zmuszony do wycofania się z wyścigu, czeka już z niecierpliwością na kolejny start, który odbędzie się w Meksyku.

czytaj więcej »

15/01/2020 Kategoria: Marka

Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce, Człowiekiem roku branży motoryzacyjnej tygodnika Auto Świat

Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce, został uhonorowany tytułem Człowieka roku branży motoryzacyjnej przyznanym przez redakcję Auto Świat i Autoswiat.pl. Zwycięzcę nagrody specjalnej ogłosił redaktor naczelny Stanisław Sewastianowicz podczas ceremonii wręczenia nagród Auto Świat Moto Awards 2019, która odbyła się 15 stycznia br. w hotelu Victoria Sofitel w Warszawie.

czytaj więcej »