Najnowsze informacje

14/08/2020 Kategoria: Sport

DOMINACJA DS AUTOMOBILES W MISTRZOSTWACH FORMUŁY E W KOLJENYM SEZONIE

- Po wygraniu mistrzostw drużyn i kierowców w zeszłym sezonie, DS Automobiles utrzymało oba tytuły w sezonie 2019/2020 dzięki DS TECHEETAH, António Felix da Costa i Jean-Éricowi Vergne.
- António Félix da Costa, mistrz, i Jean-Éric Vergne, który zajął trzecie miejsce, ustanowili nowe rekordy ich bolidami DS E-TENSE FE20.
- Te zwycięstwa nad największą branżą producentów, jakie kiedykolwiek widziano w mistrzostwach FIA, odzwierciedlają wiodącą pozycję firmy w transformacji energetycznej, ponieważ szczyci się ona najniższymi wskaźnikami emisji CO2 w Europie w porównaniu ze wszystkimi innymi markami multienergetycznymi.

czytaj więcej »

14/08/2020 Kategoria: Sport

DS Automobiles mistrzem świata Formuły E w drugim sezonie z rzędu!

W czwartek w Berlinie zakończył się szósty sezon mistrzostw świata Formuły E. DS Automobiles ponownie zdobył dwa tytuły mistrza świata i zapisał się w historii sportów samochodowych. Młoda marka premium Groupe PSA już w ubiegłym roku zwyciężyła w klasyfikacji kierowców i zespołowej. Wyprzedziła ośmiu innych producentów startujących w mistrzostwach samochodów elektrycznych, udowadniając znakomite opanowanie nowej technologii napędu. Tym razem walkę o tytuł mistrza w klasyfikacji kierowców po wyjątkowo zaciętym finale wygrał portugalski kierowca zespołu, Antonio Fwlix Da Costa. W ubiegłym roku tytuł przypadł innemu kierowcy teamu, Jean-Éricowi Vergneowi.

czytaj więcej »

12/08/2020 Kategoria: Sport

Xavier Mestelan Pinon - Ani niezwyciężeni ani nieśmiertelni

Przedostatni wyścig szóstego sezonu mistrzostw świata Formuły E nie był szczęśliwy dla zespołu DS TECHEETAH i jego kierowców, nowego mistrza świata Antonia Felixa Da Costy i Jean-Erica Vergnea. Ale francuski kierowca może jeszcze powalczyć w finale o zwycięstwo w barwach zespołu francuskiej marki premium, należącej do Groupe PSA.

czytaj więcej »

09/08/2020 Kategoria: Sport

Jean-Éric Vergne na najwyższym miejscu na podium i tytuły mistrza świata dla Da Costy i DS TECHEETAH!

W ostatnią niedzielę zespół DS TECHEETAH i Antonio Félix Da Costa zapewnili sobie tytuł mistrza świata Formuły E na dwa wyścigi przez końcem sezonu. Francuski producent samochodów klasy premium DS Automobiles już po raz drugi z rzędu jest mistrzem świata. Zdobyty tytuł potwierdza know-how w zakresie konstrukcji samochodów elektrycznych.

czytaj więcej »