Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

FIA Formuła E - Trzeci sezon z nowym składem DS Virgin Racing

13/07/2016. Kategoria: Sport

Do zespołu DS Virgin Racing dołączył Argentyńczyk José María López. W nadchodzącym sezonie Mistrzostw FIA Formuły E 2016-17, dwukrotny mistrz świata FIA WTCC wystartuje u boku Brytyjczyka Sama Birda.

José María López zadebiutuje w Formule E, zastępując Jean-Érica Vergne’a. 33-letni Argentyńczyk posiada na swoim koncie niezwykłe osiągnięcia. Jako obrońca tytułu mistrza FIA WTCC w sezonie 2016 ma dużą przewagę nad rywalami. Do chwili obecnej zgromadził aż 244 punkty i odniósł sześć zwycięstw.

 

„Jest to bardzo ekscytujący etap w mojej karierze i nie mogę się już doczekać tej chwili, kiedy wraz z DS Virgin Racing zmierzę się z wyzwaniem Formuły E " - powiedział José María López. Miałem już okazję pracować z zespołem DS Performance podczas przygotowań samochodu do trzeciego sezonu. Jestem przekonany, że razem możemy dokonać wielkich rzeczy. Formuła E to kategoria, która nabiera rozmachu, a ja chciałbym jak najszybciej powrócić do Buenos Aires, gdzie w ubiegłym sezonie zespół odniósł prawdziwy sukces!” – dodał J.M. López.

 

Sam Bird ukończył ubiegły sezon na czwartej pozycji, zdobywając 88 punktów. Swój kolejny, już trzeci sezon w Formule E rozpocznie w barwach zespołu DS Virgin Racing. 29-letni Brytyjczyk odniósł w tym roku swoje trzecie, spektakularne zwycięstwo podczas wyścigu Formuły E w Buenos Aires. Na uwagę zasługuje również miejsce na podium na torze w Putrajaya w Malezji i zdobycie trzech pole position. Tego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu kierowcy w sezonie 2015-2016.

 

„W tym roku zrobiliśmy duży krok naprzód i głęboko wierzę, że zespół DS Virgin Racing zajdzie daleko” – powiedział Sam Bird. W drugiej połowie sezonu utrzymaliśmy równe tempo. Jeśli uda nam się przekuć to na większą liczbę zwycięstw, oznacza to, że mamy samochód zdolny do wywalczenia tytułu mistrza w przyszłym roku. W zespole czuję się jak w rodzinie i z niecierpliwością czekam, co przyniesie nam ten sezon”- dodaje S. Bird.