Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

Nowy DS 5 - symbol Marki DS

17/02/2015. Kategoria: Modele

Awangardowy styl, dynamiczny układ jezdny, elegancja i dbałość o detale oraz nowoczesne technologie: Nowy DS 5 posiada wszystkie atuty obecnych i przyszłych samochodów spod znaku DS. Jako pierwszy model w Europie, Nowy DS 5 prezentuje nowy styl pasa przedniego oraz inne zmiany potwierdzające tożsamość DS. Staje się on zarazem flagowym modelem Marki.

Model DS 5 zyskał uznanie od Europy aż po Chiny. Stawia on poprzeczkę jeszcze wyżej, prezentując nowy pas przedni, awangardowy styl, wyrafinowaną elegancję i dbałość o detale. Ponadto jego dynamiczny i jednocześnie dający poczucie bezpieczeństwa układ jezdny jest godny gamy DS, a rozwiązania technologiczne z najwyższej półki pozycjonując model w klasie Premium.

 

Model, którego światowa premiera odbędzie się z okazji tegorocznego Salonu w Genewie, trafi na rynek europejski i chiński już w czerwcu 2015.

 

Yves Bonnefont, Dyrektor Marki DS: "Nowy DS 5 to znacznie więcej niż tylko nowy samochód. To uosobienie tożsamości naszej Marki. 60 lat po premierze pierwowzoru, Nowy DS 5 ukazuje wszystkie walory modeli z gamy DS i potwierdza nasz cel przywrócenia francuskim samochodom należnej pozycji w segmencie Premium".

 

"Określany często mianem jeżdżącego prototypu DS 5  wyróżnia się wyrazistą, wręcz hipnotyzującą sylwetką. W Nowym DS 5 chcieliśmy zachować wyróżniające go atuty, jednocześnie podkreślając wartości Marki. Najbardziej znamiennym przykładem tych zmian jest oczywiście wygląd przedniej partii samochodu" - Thierry Metroz, Dyrektor Stylu DS.

 

Wyrazisty przód stanowi nieodzowny element każdego samochodu Premium. Nowy DS 5, z nową, poziomą osłoną chłodnicy nazwaną DS Wings oraz nowe reflektory nawiązują do pierwowzoru DS, potwierdzając klasę i wyrazisty charakter sylwetki.

 

Osłona DS Wings w kształcie sześciokąta wyróżnia się unikalną, graficzną stylizacją. Świetlne pasy wewnątrz reflektorów stanowią przedłużenie chromowanej obudowy osłony chłodnicy.

 

Podobnie jak DS 3 i DS 3 Cabrio, Nowy DS 5 urzeka nową identyfikacją świetlną w postaci reflektorów w technologii DS LED Visionz nowymi progresywnymi kierunkowskazami, które zapewniają doskonałą jakość oświetlenia. To kolejny dowód na dopracowanie każdego szczegółu. Identyfikacja świetlna zapoczątkowana w modelu DS 3 w ubiegłym roku będzie wyróżniać wszystkie modele DS.