Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Historia

1955-2015: DS świętuje 60. urodziny w czasie salonu Rétromobile

05/02/2015. Kategoria: Historia

Powołana niedawno do życia marka DS będzie obecna w czasie 40. edycji salonu Rétromobile w Paryżu w ramach obchodów 60. urodzin modelu DS z 1955 roku. Od 4 do 8 lutego miłośnicy motoryzacji będą mogli podziwiać klejnot DS w salonie wystawowym Parc des Expositions w Porte de Versailles i rozsmakować się w historii tego legendarnego samochodu. Wystawa zorganizowana z bezcenną pomocą stowarzyszeń Amicales CITROËN* oraz klubów DS i SM** może poszczycić się pięcioma prestiżowymi modelami oraz jednym z najnowszych modeli Marki czyli DS 3 CABRIO w wersji Ultra Prestige.

Adresowany do pasjonatów kultowych samochodów międzynarodowy salon Rétromobile stanowi dla marki DS ważną datę w kalendarzu spotkań z publicznością. DS po raz pierwszy jako marka pokaże kolekcję wyjątkowych egzemplarzy modelu DS, którego premiera miała miejsce 60 lat temu z okazji paryskiego salonu samochodowego. Stoisko DS zaprezentuje także dwa modele SM oraz oferowany obecnie w sprzedaży model DS 3 CABRIO.

 

Dzięki zaangażowaniu kolekcjonerów udało się zgromadzić na wystawie pięć wyjątkowych modeli. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z nadzwyczajnym dziedzictwem, które stanowi obecnie inspirację marki DS i pozwala tworzyć samochody stanowiące syntezę stylistyki i technologii, komfortu i przyjemności jazdy, szlachetnych materiałów i dbałości o detale. Gwiazdami salonu są:

 

DS 19 z 1959 roku, zaprezentowany w swojej oryginalnej konfiguracji. Szaro-różowa karoseria z dachem w odcieniu głębokiego fioletu kryje wnętrze w tonacji królewskiego błękitu. Model przeznaczony na eksport do Niemiec wyróżnia się deską rozdzielczą z termometrem wskazującym temperaturę silnika oraz posiada radioodbiornik FM/LW.

 

DS 21 Cabriolet z 1968 roku, wyposażony w sterowaną hydraulicznie skrzynię biegów. Wyjątkowo staranne wykończenie samochodu o czystej, smukłej sylwetce zwraca uwagę czerwoną skórzaną tapicerką kontrastującą z bielą Carrare karoserii i czarnym płótnem otwieranego dachu.

 

- luksusowy model DS 20 Pallas z 1973 roku ze skórzanymi obiciami w odcieniu tabaczkowym, karoserią w tonacji beżu Tholonet, przyciemnianymi szybami i otwieranym dachem. Samochód posiada 4-przełożeniową, synchronizowaną, sterowaną hydraulicznie skrzynię biegów oraz silnik o pojemności 1985 cm3.

 

- SM w wersji Coupé z 1971 roku, który należał do Jego Wysokości Króla Maroka Hassana II. Model metalik w kolorze piaskowym zwraca uwagę specjalnymi tablicami rejestracyjnymi, tapicerką z naturalnej skóry, klimatyzacją, radioodbiornikiem hi-fi Continental Edison montowanym w tego rodzaju modelach, barwionymi szybami i światłami przeciwmgielnymi. Samochód jest napędzany silnikiem V6 Maserati.

 

- SM w wersji Coupé z 1972,  z pierwszej ręki. Brązowa karoseria Scarabée i skórzane obicia w płowym odcieniu. Hydrauliczne zawieszenie z regulacją prześwitu na wzór DS zostało wzbogacone w innowacyjny układ wspomagania  o zmiennej sile w zależności od prędkości (DIRAVI), który zapewnia odczuwalną przyjemność jazdy.

 

Na stoisku honorowym miejsce zajmuje DS 3 CABRIO ULTRA PRESTIGE, jako dumny spadkobierca pierwowzoru DS  oraz awangardowego SM.