Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Historia

Salon Retromobile 2016 - wyjątkowe modele DSi SM - informacja prasowa

01/02/2016. Kategoria: Historia

DS 20 PALLAS, SM OR czy DS Coupé Bossaert GT 19 - te niezwykłe samochody będzie można zobaczyć na stoisku marki DS na Salonie Rétromobile, który odbędzie się w dniach 3-7 lutego br. w Paryżu.

Na ekspozycji, zorganizowanej przy wsparciu stowarzyszenia Amicale CITROËN France* oraz fanklubów DS i SM**, będziemy mogli podziwiać pięć prestiżowych modeli oraz najnowsze „dziecko” marki - Nowy DS 3. Tematem przewodnim tegorocznej ekspozycji Marki DS, która już po raz drugi bierze udział w tym salonie, będzie wyrafinowanie i zaawansowane technologie.

Międzynarodowy salon Rétromobile, będący wielkim wydarzeniem dla pasjonatów starych samochodów, jest dla Marki DS ważną okazją do spotkania się z szeroką publicznością. Marka, która już po raz drugi posiada na salonie własne stoisko, zaprezentuje na nim kolekcję kultowych modeli DS i SM, jak również najnowsze dzieło - Nowy DS 3, który niedawno został zaprezentowany pod szklaną piramidą w Luwrze.

 

Dzięki zaangażowaniu kolekcjonerów udało się zgromadzić pięć prestiżowych modeli. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z wyjątkowym dziedzictwem, które jest dla marki DS źródłem inspiracji i pozwala jej oferować samochody łączące awangardową stylistykę z nowoczesnymi technologiami, komfort z dynamiką, szlachetne materiały z wyrafinowaniem.

 

Gwiazdami tego salonu będą:

- DS Coupé Bossaert GT 19 z 1963 r. - absolutnie wyjątkowy model! 

- DS 20 PALLAS z 1974 r. 

- DSpécial z 1972 r. z białym nadwoziem i czarnym wnętrzem. 

Model SM to typowe GT, a jednocześnie godny spadkobierca DS, również prezentowany z honorami na stoisku DS, gdzie będzie można zobaczyć:

- SM z 1975 r. z wtryskiem paliwa - przedostatni egzemplarz wyprodukowany w zakładzie Ligier w Abrest (w departamencie Allier). 

SM OR, unikatowy model przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję salonu Rétromobile. 

Obok tych kultowych samochodów będzie również prezentowany Nowy DS 3