Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DS AUTOMOBILES ZDOBYWA KOLEJNE PUNKTY W E-PRIX BERLINA

18/05/2022. Kategoria: Sport

• António Félix Da Costa na miejscu szóstym, a Jean-Éric Vergne na ósmym na mecie w Berlinie
• Zespół DS TECHEETAH na trzeciej pozycji w klasyfikacji konstruktorów
• Dziewiąta runda sezonu 2022 Formuły E odbędzie się 4 czerwca w Dżakarcie

Drugi wyścig w ramach E-prix Berlina 2022, będący ósmą rundą Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB, odbył się w słoneczne niedzielne popołudnie na lotnisku Tempelhof. Trasa wyścigu była odwróconą wersją konfiguracji z soboty, przez co stanowiła dla kierowców nowe wyzwanie. Na kilka godzin przed startem przeprowadzone zostały kwalifikacje, w których reprezentanci zespołu DS TECHEETAH zapewnili sobie miejsca startowe piąte (António Félix Da Costa) i ósme (Jean-Éric Vergne).

Gdy nad torem pojawiła się zielona flaga, zarówno António Félix Da Costa, jak i Jean-Éric Vergne walczyli o utrzymanie zajmowanych pozycji w środku stawki. Da Costa, zmagający się z mocnymi rywalami, dla których niemiecka runda była występem przed domową publicznością, ukończył wyścig na szóstym miejscu. Jego zespołowy partner Jean-Éric Vergne zajął miejsce dziewiąte. Obaj kierowcy DS TECHEETAH zyskali wsparcie fanów w postaci trybu FanBoost.

W sumie przez cały weekend wyścigowy w Berlinie zespół DS TECHEETAH zaliczył 32 punkty
i obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. W tabeli kierowców Jean-Éric Vergne jest obecnie trzeci z liczbą 95 punktów, a od lidera dzieli go 16 pkt. Dzięki 12 pkt zdobytym w Berlinie António Félix Da Costa zachowuje dziesiątą pozycję w tabeli.

Dziewiąta runda ósmego sezonu wyścigowych mistrzostw bolidów o napędzie całkowicie elektrycznym odbędzie się 4 czerwca w Dżakarcie – będzie to pierwsza wizyta tego cyklu sportów motorowych w Indonezji.