Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

CZWARTE W TYM SEZONIE PODIUM JEAN-ERICA VERGNEA - W E-PRIX BERLINA

18/05/2022. Kategoria: Sport

• Jean-Éric Vergne na drugim miejscu w wyścigu o E-Prix Berlina
• António Félix Da Costa z ósmą pozycją na mecie
• Runda w Berlinie była 80. występem marki DS Automobiles od czasu jej debiutu w Formule E

Pierwsza z dwóch rund w ramach E-Prix Berlina odbyła się w sobotę 14 maja na terenie historycznego lotniska Berlin Tempelhof. Udany występ w bardzo wyrównanych kwalifikacjach pozwolił obydwu kierowcom zespołu DS TECHEETAH ustawić się na starcie wyścigu w czołowej grupie zawodników: António Félix Da Costa ruszał z trzeciego, a Jean-Éric Vergne z czwartego pola. Obydwaj dobrze wystartowali i utrzymali zajmowane pozycje. Vergne toczył na trasie wyrównaną walkę z rywalami, w efekcie której zyskał dwa miejsca i minął linię mety jako drugi. Wynik ten jest jego czwartym w tym sezonie miejscem na podium i zapewnia cenne punkty do klasyfikacji mistrzostw. Francuski kierowca zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, a od lidera dzielą go tylko trzy punkty.

António Félix Da Costa, który wystartował z czwartego pola, zawzięcie walczył o utrzymanie zajmowanej pozycji, zaważyły jednak okoliczności zewnętrzne. Da Costa stracił przed metą kilka miejsc i trwający 45 minut plus jedno okrążenie wyścig ukończył na ósmym miejscu. Wynik ten przekłada się na cztery zdobyte punkty, które pozwalają portugalskiemu kierowcy DS utrzymać dziesiąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw. Dzięki sumie 22 punktów zaliczonych w Berlinie zespół DS TECHEETAH utrzymuje swoją drugą pozycję w klasyfikacji drużynowej
z wynikiem 127 pkt.

Na niedzielę zaplanowany jest drugi wyścig o E-Prix Berlina, na trasie w wersji odwróconej względem sobotniej. Zespół DS TECHEETAH zamierza rywalizować w nim o zwycięstwo.