Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

KOLEJNE PODIUM JEAN-ÉRICA VERGNE W E-PRIX MONAKO

04/05/2022. Kategoria: Sport

• Jean-Éric Vergne ukończył wyścig o E-Prix Monako na trzecim miejscu;
• António Félix Da Costa zajął szóste miejsce;
• Zespół DS TECHEETAH wysunął się na pozycję wicelidera w klasyfikacji zespołów

Szósta runda tegorocznego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA odbyła się w sobotę po południu na legendarnym torze ulicznym w Monako. Zawodnicy tej serii sportu motorowego po raz pierwszy ścigali się na pełnej pętli trasy Grand Prix. Jean-Éric Vergne ruszał na trasę z trzeciego pola startowego, a jego zespołowy partner António Félix Da Costa startował z dziesiątej pozycji.

 

Obydwaj kierowcy zespołu DS TECHEETAH dobrze rozpoczęli wyścig i utrzymali swoje bolidy
DS E-TENSE FE21 na zajmowanych pozycjach. Łączny czas wyścigu został przedłużony o 4 min. i 30 s ze względu na interwencję samochodu bezpieczeństwa i przejechanie całego okrążenia pod żółtymi flagami ostrzegawczymi.

 

Jean-Éric Vergne prowadził na torze zaciętą walkę z zawodnikami startującymi z dwóch pierwszych pozycji. Rywalizacja czołowej trójki dostarczyła spektakularnego widowiska, a francuski kierowca był głównym bohaterem tych pojedynków, które zakończył mijając linię mety na trzeciej pozycji. Vergne zdobył 15 punktów i zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, ustępując liderowi o zaledwie 6 pkt.

 

António Félix Da Costa ruszył na trasę z dalekiego, dziesiątego pola. Skuteczna jazda z kolejnymi manewrami wyprzedzania przyniosła mu awans na miejsce czwarte, a ostatecznie piątą pozycję na mecie. Również ten wynika przekłada się na cenne punkty do klasyfikacji Mistrzostw.

 

W sumie obydwaj kierowcy zespołu DS TECHEETAH zdobyli w miniony weekend 25 pkt, dzięki czemu zespół awansował na drugie miejsce w klasyfikacji. Następną rundą w kalendarzu ósmego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA będzie wyścig o E-Prix Berlina, zaplanowany na dni 14 i 15 maja.