Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

POKAZ SAMOCHODÓW DS AUTOMOBILES NA PARYSKIM FASHION WEEK

21/01/2022. Kategoria: Marka

• DS Automobiles będzie kontynuować współpracę z francuską Federacją Haute Couture i Mody i zapewni wsparcie podczas Paris Fashion Week® w 2022 i 2023 roku.
• Flota 25 pojazdów DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 300 i DS 9 E-TENSE 225, obrandowanych logo Paris Fashion Week® towarzyszyć będzie w światowej stolicy mody dziennikarzom, infulencerom i utalentowanym projektantom.
• W 2022 roku pokazy Paris Fashion Week® zapoczątkuje kolekcja mody męskiej na sezon jesień – zima 2022– 2023 (od wtorku 18 do niedzieli 23 stycznia), a następnie odbędzie się Fashion Week Haute Couture od poniedziałku 24 do czwartku 27 stycznia.

Wszyscy pracownicy DS Automobiles, zarówno kobiety jak i mężczyźni, mają silne związki z modą. Metody pracy, pragnienie przełamywania kanonów, zaskakiwania, eksperymentowania i tworzenia czegoś nowego, ale także poszukowanie nowych materiałów wyglądają podobnie w świecie kreatorów mody.
Badania, które doprowadziły do wprowadzenia ściegu perłowego, giloszowania Clous de Paris lub kutego karbonu, czy też motywu obić skórzanych ze splotem przypominjącym pasek zegarka albo zastosowania kryształowych inkrustacji w kabinie samochodu wpisują się proces kreacji, który wygląda podobnie jak w świecie mody – lubi łączyć tradycję z nowatorskimi projektami.

 

„DS Automobiles chce być symbolem francuskiego luksusu. Od powstania marki nasz zespół nieustannie proponuje innowacje pozwalające na wykorzystanie nowych materiałów. Proponujemy mocne koncepcyjnie rozwiązania, zdecydowanie odchodzące od tego, co dziś istnieje na rynku samochodowym. Współpraca z Federacją Haute Couture i Mody przy okazji Paris Fashion Week® otwiera przed nami nowe horyzonty i stwarza kolejną okazję do wymiany doświadczeń z największymi francuskimi domami mody, tak jak to robimy od samego początku.”
Béatrice Foucher, dyrektor generalna DS Automobiles

 

Od momentu powstania marka DS Automobiles postawiła w swojej strategii na elektryfikację napędów. Już w 2019 roku oferowała w 100% zelektryfikowaną gamę pojazdów. Dzięki w pełni elektrycznemu modelowi DS 3 CROSSBACK E-TENSE oraz hybrydom plug-in DS 4 E-TENSE, DS 7 CROSSBACK E-TENSE i DS 9 E-TENSE o mocy od 225 do 360 KM wszystkie modele DS są oferowane w wersjach zelektryfikowanych. W 2020 i w pierwszym kwartale 2021 roku DS Automobiles stała się wiodącą europejską marką samochodów z różnymi napędami i osiągnęła najniższą średnią emisję CO2 (100,2 g/km w cyklu WLTP w 2021 roku) dzięki gamie zelektryfikowanych modeli (34% światowej sprzedaży marki). Od 2024 roku wszystkie nowe modele marki będą wyłącznie w 100% elektryczne.