Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DS Automobiles na drodze do trzeciego podwójnego tytułu mistrzowskiego w Formule E!

30/11/2021. Kategoria: Sport

• DS Automobiles wraz z firmą partnerską TECHEETAH zaprezentowali nowy design samochodu DS E-TENSE FE21, który wystartuje w ósmym sezonie mistrzostw świata ABB FIA Formuły E
• Jean-Eric Vergne, dwukrotny mistrz formuły w czwartym i piątym sezonie oraz António Félix da Costa, zdobywca mistrzowskiego tytułu w sezonie szóstym pozostają oficjalnymi kierowcami zespołu DS TECHEETAH
• Prezentacja odbyła się w przeddzień oficjalnych testów przedsezonowych, które zaplanowano od 29 listopada do 2 grudnia w Walencji

DS E-TENSE FE21 zespołu DS TECHEETAH, kultowy bolid na liście startowej mistrzostw świata ABB FIA Formuły E, został zaprezentowany w nowej szacie na ósmy sezon zawodów. Pokaz odbył się w czwartek 25 listopada podczas sesji treningowej na torze w Alès (Francja).

Nowa, czarno-złota grafika opracowana przez DS DESIGN STUDIO PARIS firmy DS Automobiles została zaprezentowana przez Francuza Jeana-Erica Vergne’a – zdobywcę dwóch tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców w latach 2018 i 2019 oraz przez Portugalczyka António Félixa da Costę – mistrza świata z 2020 roku, którzy pozostają oficjalnymi kierowcami zespołu.

Zdobywcy dwóch podwójnych tytułów mistrzowskich (w klasyfikacji kierowców i zespołów) w mistrzostwach świata ABB FIA Formuły E w sezonach 2018/2019 i 2019/2020, DS Automobiles oraz TECHEETAH z ogromną przyjemnością będą kontynuować współpracę w sezonie ósmym w nieco zmienionej formie organizacyjnej. I tak, Mark Preston zostaje dyrektorem generalnym TECHEETAH, a Thomas Chevaucher, dotychczasowy dyrektor DS Performance, obejmuje stanowisko team principal.

 

Thomas Chevaucher, dyrektor DS Performance oraz team principal DS TECHEETAH :

 

„Zmiany organizacyjne w łonie zespołu w niczym nie zmieniają naszego głównego celu, jakim jest zdobycie kolejnych tytułów mistrzowskich. Dzięki nowej organizacji silniej niż kiedykolwiek skupimy się na rywalizacji, a to przecież liczy się przede wszystkich dla DS TECHEETAH i DS Automobiles!”.

 

Mark Preston, dyrektor generalny TECHEETAH :

 

W sporcie samochodowym ważne są nie tylko aspekty techniczne. Aby budować bezpieczną przyszłość TECHEETAH, myślę, że to dobry moment, by ukierunkować wysiłki na rozwoju zespołu i Formuły E w kolejnych latach”.