Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ZESPÓŁ DS TECHEETAH ZNOWU NA CZELE KLASYFIKACJI. DA COSTA ÓSMY W PIERWSZYM WYŚCIGU O E-PRIX LONDYNU

24/07/2021. Kategoria: Sport

W sobotę 24 lipca w Londynie odbyła się dwunasta runda Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA.
Wyścig, rozegrany po raz pierwszy na trasie ulicznej London ExCel o długości okrążenia 2,25 km, potwierdził wnioski z poprzednich rund: choć zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia, to wszystko jest jeszcze możliwe i rywalizacja trwać będzie do samego końca.
Po raz dziewiąty w ciągu 12 ostatnich wyścigów zwyciężył kierowca niemający jeszcze na koncie wygranej w tym sezonie.
Zespół DS TECHEETAH przeżył trudny dzień, ale ósme miejsce zajęte na mecie przez Antónia Félixa Da Costę sprawia, że jego team wraca na prowadzenie w tabeli zespołowej, z przewagą 2 punktów nad Envision Virgin Racing.

Portugalski kierowca zajmuje obecnie drugą pozycję w klasyfikacji indywidualnej, a od lidera dzieli go tylko jeden punkt. Oznacza to, że na trzy wyścigi przed końcem sezonu walka o tytuł mistrzowski jest nadal otwarta i intensywna. Szanse na finałowy sukces zachowuje także drugi kierowca zespołu, Jean-Éric Vergne, który ustępuje liderowi o 13 punktów. Francuz wystartował w Londynie z 23. pola i po spektakularnej pogoni ukończył wyścig na pozycji 12.

Na brytyjskiej trasie bolid DS E-TENSE FE21 potwierdził swoją konkurencyjność. W pierwszej sesji treningowej Vergne zaliczył najlepszy czas, a da Costa był tylko o trzy miejsca za nim. Drugą sesję zakłócił deszcz, co zupełnie zepsuło kwalifikacje obu kierowcom zespołu, blokując ich w grupie 1. W efekcie Da Costa musiał zadowolić się na starcie 17. polem startowym, a Vergne daleką, 23. pozycją.

Na pierwszych metrach wyścigu Da Costa awansował o dwie pozycje. Konsekwentna i regularna jazda pozwoliła mu wyprzedzać kolejnych rywali i dojechać do mety na ósmym miejscu. Vergne, startujący z końca stawki, uniknął zamieszania i kolizji w głównej grupie na pierwszych okrążeniach, a w ostatniej części wyścigu dwukrotnie skutecznie wykorzystał tryb attack mode i minął linię mety na dwunastym miejscu.

Drugi wyścig o e-Prix Londynu rozpocznie się w niedzielę 25 lipca o godz. 15:04 czasu środkowoeuropejskiego.