Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

Cenne punkty Antónia Félixa da Costy i zespołu DS Techeetach w Puebla

23/06/2021. Kategoria: Sport

- Pierwszy z dwóch wyścigów o e-Prix Puebla w Meksyku António Félix da Costa ukończył na szóstym miejscu. Wynik ten daje mu awans na drugą pozycję
w klasyfikacji kierowców.
- Jean-Éric Vergne wystartował z czwartego pola, jednak nie dojechał do mety: kolizja z jednym z konkurentów zmusiła go do wycofania się z rywalizacji.
- Marka DS Automobiles i jej partner techniczny TECHEETAH utrzymują trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Ósma runda Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA odbyła się po raz pierwszy na torze Miguel E. Abed de Puebla w Meksyku – była to więc kolejna premiera w kronikach tej dyscypliny sportu motorowego. W sobotę w pierwszym z dwóch wyścigów zaplanowanych na ten weekend rywalizowali obydwaj kierowcy zespołu DS TECHEETAH, jednak jednemu z nich wyraźnie nie dopisało szczęście. O ile António Félix da Costa po swoim zwycięstwie w Monako po raz kolejny zdobył cenne punkty, zajmując szóste miejsce, to Jean-Éric Vergne miał pecha. W chwili gdy walczył o miejsce na podium, został zepchnięty na barierę przez jednego z rywali. Kolizja miała miejsce na wyjeździe ze strefy aktywacji trybu Attack Mode.

W tej sytuacji łączny wynik uzyskany w sobotnim wyścigu w Meksyku nie w pełni odpowiada oczekiwaniom DS Performance. Trzeba jednak podkreślić, że na meksykańskim torze oba bolidy DS E-TENSE FE21 po raz kolejny dowiodły, że są szybkie i jednocześnie wydajne. Ich konkurencyjność stanowi dobrą zapowiedź przed drugą rundą, która odbędzie się w niedzielę.

Każdy wyścig Formuły E kryje w sobie jakieś niespodzianki i pierwsza z rund rozegranych w Puebla nie była wyjątkiem od tej reguły – komentuje Thomas Chevaucher, dyrektor DS Performance. – Mieliśmy dobre osiągi i wyniki w kwalifikacjach, jednak później, w głównym wyścigu, nasi kierowcy dali się zaskoczyć. Pułapką, która dużo kosztowała nasz zespół, okazało się nietypowe umiejscowienie strefy aktywacji trybu Attack Mode. Niemniej wynik Antónia oznacza, że zdobyliśmy punkty i że nasz kierowca zajmuje drugie miejsce w tabeli kierowców. Co więcej, utrzymujemy trzecią pozycję w klasyfikacji konstruktorów. Nasze bolidy DS E-TENSE FE21 ponownie udowodniły swoje znakomite osiągi, tym razem na zupełnie nowym dla nas obiekcie w Meksyku. W niedzielę mamy przed sobą kolejną szansę, by pełniej wykorzystać ten niewątpliwy potencjał.

António Félix da Costa jechał znakomicie, wyprzedzając kolejnych rywali i awansując z miejsca jedenastego na szóste. Obrońca tytułu mistrza świata na mecie nie ukrywał pozytywnego nastawienia i optymizmu: wynik sobotniego wyścigu w Puebla daje mu awans na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, a od lidera dzielą go obecnie tylko dwa punkty. Zrealizowałem zadania, jakie sobie postawiłem – podsumowuje Portugalczyk. – Jazda w kwalifikacjach w grupie N nigdy nie jest łatwa, a jednak pomimo tej niekorzystnej sytuacji w wyścigu zająłem szóste miejsce. Na pewno mogłem uzyskać jeszcze lepszy wynik, ale popełniłem kilka drobnych błędów. Niemniej dzień uważam za udany. W niedzielę stajemy przed drugą szansą, a ponieważ mój samochód prezentował się dzisiaj naprawdę znakomicie, jestem dobrej myśli!

Jean-Éric Vergne, mocno rozczarowany po odpadnięciu z walki na dwunastym okrążeniu, również bardzo liczy na rewanż w kolejnej, dziewiątej rundzie, czyli w niedzielnym wyścigu. Oczywiście nie na taki wynik dzisiaj liczyłem – przyznaje francuski kierowca, który w fazie Super Pole w kwalifikacjach zaliczył czwarty czas. – Na wyjściu ze strefy aktywacji Attack Mode jeden z rywali zepchnął mnie na barierę. Przy uderzeniu w nią uszkodziłem zawieszenie. Na szczęście w niedzielę mamy kolejną rundę, w której zrobię wszystko, by uzyskać dobry wynik.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH, również okazuje optymizm i już koncentruje uwagę na następnej rundzie. Utrzymaliśmy dzisiaj miejsce zajmowane w klasyfikacji konstruktorów, a w tabeli kierowców António awansował z pozycji czwartej na drugą. Jak zawsze w naszej dyscyplinie na najwyższych miejscach tabeli rywalizacja jest bardzo zacięta. Mamy szybki samochód i od teraz całą uwagę skupiamy na wyścigu, który odbędzie się w niedzielę.

Start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 23:00 czasu środkowoeuropejskiego.

 

KONTAKTY DLA MEDIÓW

 

DS Performance: Nathalie Dumas: + 33 (0) 6 60 26 10 37– nathalie.dumas@ext.mpsa.com

DS Automobiles: Benjamin Maigre: + 33 (0) 6 75 58 80 41 – benjamin.maigre@dsautomobiles.com

DS Automobiles: Klaudia Dawidko: + 48 518 018 211 – klaudia.dawidko@dsautomobiles.com

 

 

ZESPÓŁ DS TECHEETAH

Chiński zespół TECHEETAH Formula-E startuje w mistrzostwach świata ABB FIA Formuły E. Należy on do SECA (Shanghai) Limited.

Na sezon 2018/2019 mistrzostw ABB FIA Formuły E TECHEETAH połączył się z DS Automobiles, by stać się zespołem DS TECHEETAH.

W trakcie sezonu 2019/2020 DS TECHEETAH zdobył drugi podwójny tytuł mistrzowski, a António Félix da Costa znalazł się na czele klasyfikacji kierowców.

Po zdobyciu tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców w latach 2018, 2019 i 2020 TECHEETAH posiada w swym dorobku najwięcej zwycięstw odnoszonych rok po roku w klasyfikacji kierowców przez Jeana-Érica Vergne’a i Antónia Félixa da Costę.

 

CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

Spółkę China Media Capital (CMC) założył i kieruje nią Ruigang Li, jedna z najbardziej znaczących osobistości w zakresie inwestycji i zarządzania działalnością branży mediowej i rozrywkowej w Chinach i na świecie. CMC z sukcesem wykreowała wiele wiodących projektów medialnych i rozrywkowych, zarówno internetowych, jak i mobilnych, w dziedzinie lifestyle’u, kina, telewizji, muzyki, sportu, rozrywki, mediów finansowych, usług związanych z danymi finansowymi, wideo online, inteligentnej telewizji, reklamy, mediów społecznościowych, gier, edukacji online, e-commerce’u, O2O…

 

SECA

SECA jest wiodącą w Chinach firmą wyspecjalizowaną w zarządzaniu i marketingu sportowym. Jej siedzibą jest Szanghaj. Specjalizuje się w reprezentowaniu sportowców, organizacji eventów
i produkcji contentu. Wśród akcjonariuszy spółki są China Media Capital (CMC) Holdings i Yao Ming
z Galerii Sław NBA.

 

 

DS AUTOMOBILES

DS Automobiles to marka, która istnieje na rynku od 2014 r. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom
i awangardowemu podejściu DS podtrzymuje tradycje innowacyjności i niebanalnego stylu odziedziczone po modelu DS z 1955 r. Jej ambicją jest zdobycie statusu ikony francuskiego know-how w segmencie samochodów luksusowych.

Zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących oryginalnych samochodów wyposażonych
w najnowsze zdobycze technologii, modele DS łączą w sobie wyrafinowanie i zaawansowaną technologię. DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK, DS 4 oraz DS 9 tworzą nową, światową gamę marki DS.

Zdobywając dwukrotnie tytuł mistrzowski w Formule E w 2019 i 2020 r., DS Automobiles potwierdziło swoją czołową pozycję w dziedzinie elektryfikacji pojazdów. Marka oferuje zelektryfikowane wersje wszystkich swoich modeli. DS Automobiles proponuje napędy E-TENSE, zarówno w 100 proc. elektryczne, jak i hybrydy ładowane o mocy sięgającej 360 KM i wyposażone w napęd na cztery koła.

Dla swoich wymagających klientów, oczekujących spersonalizowanej i ekskluzywnej obsługi,
DS Automobiles stworzyło jedyną w swoim rodzaju ofertę ekskluzywnych usług premium „ONLY YOU, l’expérience DS”.

Obecna w 41 krajach marka DS rozwija sieć wyłącznej dystrybucji, która obejmuje ponad 400 punktów sprzedaży DS STORES na całym świecie.

Śledź aktualności dotyczące marki DS na całym świecie na www.DSautomobiles.com @DS_Official