Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

Zespół DS Techeetah niepokonany w Monako - da Costa z pole position i zwycięstwem

11/05/2021. Kategoria: Sport

Zespół DS TECHEETAH po raz kolejny był nie do pokonania na ulicznym torze w księstwie Monako. Pierwszy start zespołu w e-Prix Monako w 2019 r. przyniósł zwycięstwo Jeana-Érica Vergne’a. W ostatnią sobotę DS TECHEETAH podtrzymał zwycięską passę. Pierwsze miejsce na mecie tej rozgrywanej co dwa lata rundy zajął António Félix da Costa.

Aktualny mistrz świata Formuły E António Félix Da Costa zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i szóste w historii swoich startów w Formule E. Dla nowego bolidu DS E-TENSE FE21 to drugi triumf, wywalczony po widowiskowej rywalizacji na torze, trwającej aż do ostatniego zakrętu. Jean-Éric Vergne zajął na mecie czwarte miejsce, o włos od podium. Zdobyte przez niego punkty uzupełniły bardzo udany dzień dla zespołu.

 

Obydwa bolidy od początku, od porannych treningów, poprzez kwalifikacje prezentowały wyjątkową konkurencyjność. Da Costa zdobył pole position, a Vergne zapewnił sobie start z czwartego pola.

 

Na starcie Da Costa utrzymał prowadzenie, ale walka w czołówce była niezwykle zacięta przez cały czas trwania wyścigu. Da Costa i Robin Frijns cztery razy zmieniali się na pozycji lidera, a na ostatnich okrążeniach najgroźniejszym rywalem portugalskiego kierowcy był Mitch Evans. Da Costa zapewnił sobie zwycięstwo zapierającym dech w piersiach manewrem ataku na zakręcie Nouvelle Chicane, tuż przed metą zawodów.