Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

DS x MÉTIERS D’ART – KONKURS DS AUTOMOBILES

29/04/2021. Kategoria: Marka

- DS Automobiles ogłasza konkurs dla twórców we Francji. DS x MÉTIERS D’ART to stworzony we współpracy ze Studiem Métiers Rares konkurs, którego celem jest promowanie umiejętności artystów i inspirowanie rozwoju nowych rozwiązań w branży motoryzacyjnej

- Marka DS Automobiles ucieleśnia francuskie know-how, a teraz włącza się w innowacyjną inicjatywę, by wzmocnić więzy z najlepszymi francuskimi artystami rzemieślnikami.

- Zwycięzca otrzyma od DS Automobiles budżet na stworzenie unikatowej wersji wyposażenia wnętrza modelu DS 9 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro.

Stanowiący część DS DESIGN STUDIO PARIS, dział CMF (odpowiadający za dobór kolorów i materiałów oraz wykończenie) idealnie łączy kreację, luksus i fachową wiedzę. W zespole pracują projektanci z doświadczeniem w różnych dziedzinach. Nieustannie poszukują najwłaściwszej linii, faktury czy odcienia. Badania są poparte szeroką wiedzą atelier, wyspecjalizowanych w doborze tapicerki czy lakierów, doskonałą jakością dostawców, jak również artystów rzemieślników, z którymi DS Automobiles współpracuje od dłuższego czasu przy projektach swoich samochodów koncepcyjnych oraz tworzeniu ekskluzywnych, najwyższej jakości materiałów.

W poszukiwaniu kreatywności i doskonałości, DS Automobiles organizuje konkurs dla najlepszych artystów rzemieślników we Francji. Jego partnerem jest Studio Métiers Rares. Stymulowanie potencjału rzemiosła artystycznego poprzez wyzwania techniczne i estetyczne pozwoli DS Automobiles pogłębić więź opartą na kreatywności i innowacyjności, zarówno z artystami o ugruntowanej pozycji, jak i tymi, którzy stawiają pierwsze kroki na kreatywnej scenie świata sztuki.

Konkurs DS x MÉTIERS D’ART składa się z czterech części. Na początku kandydaci muszą się zarejestrować. Wewnętrzna komisja wyłoni dziesięciu uczestników, których zadaniem będzie wykonanie próbnych prac w ramach przydzielonego budżetu. Jury złożone z przedstawicieli DS Automobiles i osobistości ze świata sztuki i designu wybierze trzech finalistów. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie panelu drzwiowego do modelu DS 9 – również w ramach określonego budżetu. Następnie jury wyłoni zwycięzcę konkursu, któremu DS Automobiles powierzy budżet na stworzenie unikatowego wnętrza DS 9. Zwycięzca otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 Euro.

„Naszą misją jest tchnąć duszę w nasze projekty łączące to, co ludzkie, piękne i rzeczywiste. Wczorajsze innowacyjne eksperymenty dziś są wykorzystywane w codziennej praktyce. Ich doskonałe opanowanie jest cennym atutem i źródłem dzisiejszych innowacji. DS Automobiles od zawsze współpracuje z wyjątkowymi artystami rzemieślnikami przy projektowaniu swoich samochodów. Od karoserii, przez tapicerkę, po kokpit, nieustannie dążymy do innowacyjności, doskonałości i dbałości o szczegóły. W świecie, w którym wykonawcy bardzo często pozostają w cieniu swoich klientów, DS Automobiles pragnie ich wyróżnić i wesprzeć proponując współpracę w formie konkursu. Lison de Caunes, Cécile Feilchenfelt, Maison Lemarié i Anna LeCorno były pierwszymi osobami, które podjęły wyzwanie, wnosząc swoje know-how do konkursu DS na kreatywne pomysły. Zwycięzca dołączy do tej prestiżowej listy”.

                                                                                 Thierry Metroz, dyrektor ds. stylu DS Automobiles

W konkursie DS x MÉTIERS D’ART mogą wziąć udział wyłącznie artyści tworzący we Francji. Chętni mogą zapisywać się na stronie https://www.dsautomobiles.fr/univers-ds/marque-ds/appel-a-creation-ds-x-metiers-d-art.html. Zgłoszenie należy wysłać do 31 maja 2021 roku.

 

KONTAKTY DLA MEDIÓW

Klaudia DAWIDKO: +48 518 018 211 – klaudia.dawidko@dsautomobiles.com

Antoine MAES: + 33 (0) 6 08 91 96 79 – antoine.maes@dsautomobiles.com

Anthony DERVILLE: + 33 (0) 6 07 56 12 51 – anthony.derville@dsautomobiles.com

Marie GUIDOLIN: + 33 (0) 6 88 21 65 70 – marie.guidolin@dsautomobiles.com

 

 

DS AUTOMOBILES

DS Automobiles to marka, która istnieje na rynku od 2014 roku. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom i awangardowemu podejściu, DS podtrzymuje tradycje innowacyjności i niebanalnego stylu odziedziczone po modelu DS z 1955 roku. Jej ambicją jest zdobycie statusu ikony francuskiego know-how w segmencie samochodów luksusowych.

Zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących oryginalnych samochodów wyposażonych w najnowsze zdobycze technologii, modele DS łączą w sobie wyrafinowanie i zaawansowaną technologię. DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK, DS 4 oraz DS 9, tworzą nową, światową gamę marki DS.

Zdobywając dwukrotnie tytuł mistrzowski w Formule E w 2019 i 2020 roku, DS Automobiles potwierdziło swoją czołową pozycję w dziedzinie elektryfikacji pojazdów. Marka oferuje zelektryfikowane wersje wszystkich swoich modeli. DS Automobiles proponuje napędy E-TENSE, zarówno w 100% elektryczne jak i hybrydy ładowane o mocy sięgającej 360 KM i wyposażone w napęd na 4 koła.

Dla swoich wymagających klientów, oczekujących spersonalizowanej i ekskluzywnej obsługi, DS Automobiles stworzył jedyną w swoim rodzaju ofertę ekskluzywnych usług premium „ONLY YOU, l’expérience DS”.

Obecna w 41 krajach marka DS rozwija sieć wyłącznej dystrybucji, która obejmuje ponad 400 punktów sprzedaży DS STORES na całym świecie.

Śledź aktualności dotyczące marki DS na całym świecie na www.DSautomobiles.com @DS_Official

 

MÉTIERS RARES

Métiers Rares podejmuje działania mające na celu promowanie i przekazywanie kultury zawodów rzemieślniczych i związanych ze sztuką w działalności firm. Wykorzystujemy umiejętności artystów w służbie innowacji, kreacji, nauki i komunikacji wiodących marek, które stawiają na doskonałość.

Dzięki unikatowym umiejętnościom i know-how z dziedziny rzemiosł artystycznych możemy tworzyć responsywne, zwinne zespoły proponujące indywidualne rozwiązania.

Wszystkie nasze projekty spełniają wymagające kryteria społeczne i środowiskowe.

Nazwiska wykonawców są cytowane, a oni sami są dobrze opłacani i wspierani, a ich praca doceniana.

Métiers Rares to studio z misją. Jest mecenasem i założycielem stowarzyszenia The Craft Project, promującego artystów twórców.

 

Śledź aktualności dotyczące Métiers Rares na www.metiers-rares.fr @ metiers_rares