Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

DS AUTOMOBILES PRZEDSTAWIŁ KOLEKCJĘ EKOLOGICZNYCH UBRAŃ POCHŁANIAJĄCYCH CO2

18/03/2021. Kategoria: Marka

Marka DS Automobiles we współpracy z francuską marką premium EGONlab oraz
innowacyjnym studiem badawczo-projektowym Post Carbon Lab z Londynu stworzyła
kolekcję odzieży unisex, w skład której wchodzą cztery produkty.
Kolekcja odzieży pochłaniającej CO 2 stanowi część filozofii Future Craft marki DS, łączącej
luksusowy francuski know-how z innowacyjnymi i zrównoważonymi materiałami.
Kapsułowa kolekcja koncepcyjna składa się z kurtki bomberki, dwóch t-shirtów i trencza,
które zostały pokryte fotosyntetyczną powłoką, która pochłania dwutlenek węgla i uwalnia tlen.
Kolekcja kapsułowa zneutralizowała do 1452 g CO 2 w ciągu 10 tygodni, czyli tyle samo, co sześcioletni dąb w ciągu około sześciu miesięcy.
Marka DS Automobiles z elektryczną gamą E-TENSE jest oficjalnym partnerem Paris Fashion
Week, zaś kolekcja marki została zaprezentowana w ramach pokazów mody damskiej, które
odbyły się w dniach 1–9 marca 2021 r.
Tutaj można obejrzeć krótki film prezentujący unikalną linię ubrań:
https://youtu.be/DzO0QSvu-Qk

DS Automobiles, francuska marka samochodów luksusowych, zaprojektowała ekologiczną kolekcję kapsułową, która składa się z odzieży aktywnie pochłaniającej CO 2 .

 

Kolekcja odzieży pochłaniającej CO 2 stanowi część filozofii Future Craft marki DS, łączącej luksusowy francuski know-how z innowacyjnymi i zrównoważonymi materiałami. Kolekcja ubrań pochłaniających dwutlenek węgla z atmosfery odzwierciedla zaangażowanie DS w ideę ekologicznego luksusu, która stanowi podstawę zelektryfikowanej gamy E-TENSE.

 

Kolekcja powstała dzięki związkom francuskiej marki z Paris Fashion Week, a jej premiera odbyła się w przeddzień pokazów mody damskiej jesień-zima (1–9 marca 2021 r.). Składająca się z czterech produktów kolekcja unisex powstała we współpracy z nową francuską marką premium EGONlab, którą można było oglądać w showroomie SPHERE w czasie ubiegłorocznej edycji Paris Fashion Week, oraz z innowacyjnym studiem badawczo-projektowym Post Carbon Lab z Londynu.

 

Kolekcja składa się z kurtki bomberki, trencza i dwóch t-shirtów, zaprojektowanych wyłącznie dla DS Automobiles przez EGONlab. Wszystkie z napisami powiązanymi tematycznie z Paryżem. Zostały pokryte przez Post Carbon Lab fotosyntetyczną powłoką, która pochłania dwutlenek węgla z atmosfery.