Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

Thomas Chevaucher mianowany dyrektorem DS Performance

22/02/2021. Kategoria: Marka

15 kwietnia 2021 roku, Thomas Chevaucher przejmie kierownictwo DS Performance. Jego celem będzie zdobycie tytułów mistrzowskich kierowców i zespołów Formuły E przez team DS Techeetah, ale również zarządzanie ekipą techniczną przy opracowywaniu samochodu Generation 3.

Będzie podlegał Jean-Markowi Finotowi, dyrektorowi Stellantis Motorsport.

 

Od 2005 roku, kariera zawodowa Thomasa Chevauchera skupiała się na sporcie samochodowym, przede wszystkim w Groupe PSA / Stellantis: początkowo były to wyścigi dla klientów Peugeot Sport, następnie Citroën Racing, gdzie zajmował się programem WRC oraz WTCC, a potem DS Performance – Formuła E. Jako inżynier odpowiedzialny za kilka z najważniejszych projektów technicznych, był współtwórcą sukcesów w dziedzinach, nad którymi pracował. Od czasu powstania DS Performance i zaangażowania tej marki w Formułę E, był też odpowiedzialny za wdrożenie elektrycznego układu napędowego.

 

Jean-Marc FINOT, dyrektor Stellantis Motorsport: „Chcę przede wszystkim podziękować Xavierowi, który w trakcie swojej kariery w markach Citroën i DS przyczynił się do zdobycia wszystkim znanych tytułów mistrzowskich. Życzymy mu wielu sukcesów w pełnieniu nowych funkcji w strukturach FIA. Jednocześnie, mianowanie Thomasa Chevauchera jako jego następcy było oczywistością. Posiada on ogromną wiedzę o Formule E i o marce DS Automobiles. Jego kompetencje i doświadczenie są niezaprzeczalnymi atutami w kontynuowania prac w tej dziedzinie sportu, w której musimy bronić tytułów mistrzowskich zdobytych w dwóch ostatnich latach. Thomas wywodzi się z programu promocji młodych talentów wyszukiwanych w Stellantis Motorsport. Został mianowany dyrektorem sportowej marki w wieku niespełna 40 lat, a posiada już bogate doświadczenie w tej dziedzinie”.

 


Thomas CHEVAUCHER, dyrektor DS Performance: „Jest to dla mnie nowe wyzwanie, z którego jestem bardzo dumny. To ogromna szansa na kontynuowanie pracy nad postępami zespołu, do którego należę od jego powstania w 2015 roku. Zaszczytem jest też dalsza praca w DS Automobiles nad przedsięwzięciami podjętymi wspólnie z Xavierem Mestelan-Pinonem, który doprowadził nas do znanych wszystkim sukcesów. Będziemy pracować nad utrzymaniem tej korzystnej tendencji, co nadal pozostaje wyzwaniem w obliczu silnej konkurencji. Nasz zgrany i silny zespół kobiet i mężczyzn ma wpojone zasady wspólnego działania w dążeniu do jednego celu, jakim jest zwycięstwo u boku ekipy Techeetah, z którą tworzymy piękne karty historii tej dyscypliny sportu samochodowego”.