Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

DS 9 PRZEDSTAWIA ELEGANCKĄ GAMĘ O POTĘŻNEJ MOCY

26/01/2021. Kategoria: Modele

- DS Automobiles rozpoczyna przyjmowanie zamówień na model DS 9 w wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 225 KM oraz z 225-konnym silnikiem benzynowym, idących w parze z wyposażeniem łączącym dynamikę z elegancją.
- Pod koniec 2021 roku do oferty modelu DS 9 wprowadzona zostanie również wersja z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 360 KM 4x4.
- DS 9 to powrót Francji do dużych i wyrafinowanych sedanów segmentu premium.
- W Polsce ceny startują od 205 900 zł1. Cena topowej wersji z napędem hybrydowym E-Tense 225 KM to 254 900 zł.

DS 9 wykorzystuje nową wersję cieszącej się doskonałą opinią platformy EMP2 (EMP2 V2.3). Ta bezprecedensowa konstrukcja ma rekordowy rozstaw osi zapewniający niezwykłą przestrzeń, zwłaszcza dla pasażerów z tyłu. Została również specjalnie przystosowana do modelu DS 9, aby zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagającej klienteli premium. Wygłuszenie przegrody czołowej i specjalne metody izolacji dźwiękowej zapewniają wyjątkowy komfort. Zwiększona sztywność całej konstrukcji gwarantuje optymalną precyzję jazdy.

Aktualnie dostępne są dwa zespoły napędowe: wersja hybrydowa plug-in E-TENSE 225 z napędem na przednią oś, a także wersja benzynowa PureTech 225. Obie wersje silnikowe w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów. Gama zostanie wkrótce uzupełniona o kolejną wersję hybrydową plug-in E-TENSE 250 o zwiększonym zasięgu oraz topową odmianę hybrydową plug-in E-TENSE 360 z napędem 4x4.
DS 9 E-TENSE 4x4 360 to wersja o wysokich osiągach, która powstała dzięki doświadczeniu i tytułom zdobywanym od 2018 roku w Formule E. Jej montaż będzie odbywał się we Francji, w zakładzie w Poissy. Wyposażona w inteligentny napęd na wszystkie koła, łączy dwa silniki elektryczne o mocy 110 i 113 KM oraz silnik PureTech o mocy 200 KM, co daje łączną moc 360 KM i maksymalny moment obrotowy 520 Nm. Wyposażenie uzupełniają czarne zaciski hamulcowe z logo DS Performance i oryginalne 20-calowe obręcze kół MUNICH.

DS 9 w wersji E-TENSE 225 jest w stanie przejechać 48 km w trybie bezemisyjnym dzięki akumulatorowi o pojemności użytecznej 11,9 kWh. W trybie hybrydowym zużycie WLTP wynosi 1,5 l/100 km, a emisja jest na poziomie 33 g CO2/km.
W chwili premiery gama będzie oferowana w dwóch wersjach wyposażenia: Performance Line + oraz Rivoli +.

DS 9 Performance Line + ma wnętrze wykończone Alcantarą® w kolorze czarnym, które jest symbolem wyrazistej dynamiki i elegancji. Nadwozie podkreślone jest chromowanymi elementami z logo DS PERFORMANCE LINE na przednich drzwiach, motywem DS WINGS oraz chromowanymi listwami pokrywy bagażnika. Osłona chłodnicy w kolorze czarnym jest zwieńczona emblematem DS PERFORMANCE LINE. 19-calowe aluminiowe obręcze kół MONACO w kolorze czarnym zostały uzupełnione kołpakiem w kolorze karmazynowym.