Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DOMINACJA DS AUTOMOBILES W MISTRZOSTWACH FORMUŁY E W KOLJENYM SEZONIE

14/08/2020. Kategoria: Sport

- Po wygraniu mistrzostw drużyn i kierowców w zeszłym sezonie, DS Automobiles utrzymało oba tytuły w sezonie 2019/2020 dzięki DS TECHEETAH, António Felix da Costa i Jean-Éricowi Vergne.
- António Félix da Costa, mistrz, i Jean-Éric Vergne, który zajął trzecie miejsce, ustanowili nowe rekordy ich bolidami DS E-TENSE FE20.
- Te zwycięstwa nad największą branżą producentów, jakie kiedykolwiek widziano w mistrzostwach FIA, odzwierciedlają wiodącą pozycję firmy w transformacji energetycznej, ponieważ szczyci się ona najniższymi wskaźnikami emisji CO2 w Europie w porównaniu ze wszystkimi innymi markami multienergetycznymi.

DS Automobiles, pierwszy producent premium biorący udział w mistrzostwach Formuły E, bije kolejne rekordy od momentu otwarcia dla producentów zawodów wyłącznie elektrycznych. Mając już dwa tytuły mistrzowskie w latach 2018-2019 z DS TECHEETAH i Jean-Éric Vergne, marka utrzymała oba tytuły w tym sezonie z DS TECHEETAH i António Félix da Costa. Po raz pierwszy te tytuły zostały zdobyte przed ostatnią rundą kalendarza.

DS Automobiles jest teraz rekordzistą w liczbie kolejnych tytułów (2 zespoły i 2 kierowców), liczbie pole position (13) i liczbie miejsc w pierwszym rzędzie dla jednego zespołu (2 z DS TECHEETAH). DS Automobiles jest także jedynym producentem, który wygrywa wyścigi ePrix każdego roku od 2016 roku.