Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

Xavier Mestelan Pinon - Ani niezwyciężeni ani nieśmiertelni

12/08/2020. Kategoria: Sport

Przedostatni wyścig szóstego sezonu mistrzostw świata Formuły E nie był szczęśliwy dla zespołu DS TECHEETAH i jego kierowców, nowego mistrza świata Antonia Felixa Da Costy i Jean-Erica Vergnea. Ale francuski kierowca może jeszcze powalczyć w finale o zwycięstwo w barwach zespołu francuskiej marki premium, należącej do Groupe PSA.

W sporcie nic nie jest pewne. Po uzyskaniu imponującej przewagi nad rywalami ‒ bezprecedensowej w tej dyscyplinie ‒ w środę szczęście odwróciło się od zespołu DS TECHEETAH. Team przyjął dość ryzykowną strategię i oba bolidy napędzane elektrycznym silnikiem DS Automobiles przejechały podczas sesji kwalifikacyjnej linię mety o kilka sekund za późno. Ich wynik nie został więc uwzględniony i znalazły się na ostatnich miejscach na polu startowym.

 

Po 45 minutach wyścigu Jean-Éric Vergne musiał się zadowolić 18. miejscem, a jego kolega z zespołu Antonio Félix Da Costa, od niedzieli mistrz świata szóstego sezonu, musiał zrezygnować na ostatnim okrążeniu.