Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

Obecny lider klasyfikacji kierowców i zespołów ABB FIA FORMULA E DS TECHEETAH pojawi się na starcie 5 sierpnia aby zdobywać nowe tytuły!

22/06/2020. Kategoria: Sport

Po „przymusowej przerwie” od sezonu 6, marka DS Automobiles i jej partner TECHEETAH 5 sierpnia 2020 r wezmą udział w sześciu wyścigach, które odbędą się w Berlinie bez obecności kibiców w ramach mistrzostw Formuły E (5-6 sierpnia, 8–9 sierpnia, 12–13 sierpnia). Wyścigi te zakończą mistrzostwa, które zostały zakłócone. Za kierownicą dwóch modeli DS E-TENSE FE20 zasiądą Jean-Eric Vergne, podwójny mistrz Formuły E i zwycięzca 2018/2019 oraz Antonio Félix Da Costa, obecny lider klasyfikacji kierowców. Zespół DS TECHEETAH będzie konkurował w ostatnich wyścigach sezonu z mocnym postanowieniem zdobycia nowych tytułów w kategorii drużynowej.

Pomimo zawirowań związanych z pandemią koronawirusa, kierowcy i zespół od ponad trzech miesięcy aktywnie przygotowywali się do powrotu do startów w mistrzostwach.

W ciągu ostatnich kilku tygodni inżynierowie skupili się na optymalizacji systemów pokładowych DS E-TENSE FE20, ale pracowali także nad strategią wyścigową, która po raz kolejny będzie kluczowa w wygraniu mistrzostw przez kierowcę i zespół. Pod koniec blokady, kierowcy zintensyfikowali treningi na symulatorze wyścigowym.

Chociaż zespół jest w pełni skoncentrowany na zakończeniu tego sezonu, planuje również przyszłe pierwsze testy zupełnie nowego układu napędowego, który zostanie zatwierdzony na następny sezon.