Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

PRZEPIS DS AUTOMOBILES NA DYNAMICZNY SPOKÓJ

14/05/2020. Kategoria: Modele

Ponieważ jazda samochodem marki DS powinna być inna niż wszystkie inne, modele tej marki łączy jedna wspólna definicja: dynamiczny spokój. Wprowadzenie unikalnego stylu...

Łączenie spokoju z dynamizmem może wydawać się sprzeczne. Pod pewnymi względami specjaliści językowi uznaliby to za oksymoron: metaforyczne zestawienie wyrazów o przeciwstawnym, wykluczającym się wzajemnie znaczeniu. To jest paradoks, nad którym pracuje szef rozwiązań dla klientów Alain Joseph i jego zespół.

Spokój polega na wiodących rozwiązaniach technicznych. Weźmy na przykład DS 7 CROSSBACK, zawieszenie tylne typu multi-link oraz adaptacyjne tłumienie dają wyraźną przewagę nad konkurencją: „To jeden z głównych elementów rozwoju stylu jazdy, który jest charakterystyczny dla marki DS”, wyjaśnia Alain Joseph. „Podczas testów jesteśmy przyzwyczajeni do pokonywania prototypami zakrętów z prędkością 180 km/h. Samochód musi być w stanie to zrobić bez konieczności kurczowego trzymania kierownicy przez kierowcę, który powinien być w stanie oprzeć łokieć na drzwiach, nie myśląc o tym, ze względu na niesamowitą stabilność. To jest ten rodzaj spokoju, którego szukamy.”

Praca nad tym rodzajem napędu idzie znacznie dalej. Pianki o dużej gęstości odgrywają ważną rolę, podobnie jak akustyka. To jeden z powodów, dla których DS 7 CROSSBACK wyróżnia się: podwójne szyby przednie i tylne są wyjątkowe w tym segmencie.

Dzięki tym cechom, powiązania z historią DS są oczywiste. Niesamowite trzymanie się drogi i legendarne zawieszenie sedana, obchodzące swoje 65. urodziny, były inspiracją do opracowania rozwiązań dostosowanych do dzisiejszej jazdy.