Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

COVID-19 Groupe PSA podjęła decyzję o zamknięciu zakładów w Europie

16/03/2020. Kategoria: Marka

Z uwagi na obserwowany w ostatnich dniach szybszy przyrost poważnych przypadków zakażenia wirusem COVID-19 w otoczeniu niektórych zakładów produkcyjnych, zakłócenia w dostawach od największych kooperantów, a także nagłe spowolnienie na rynkach motoryzacyjnych, prezes Zarządu, w porozumieniu z członkami zespołu zarządzania kryzysowego, podjął decyzję o zamknięciu zakładów produkcji samochodów zgodnie z poniższym harmonogramem do dnia 27 marca 2020 r.

- 16 marca: Mulhouse (Francja), Madryt (Hiszpania)
- 17 marca: Poissy, Rennes, Sochaux (Francja), Saragossa (Hiszpania), Eisenach, Russelsheim (Niemcy), Ellesmere Port (Wielka Brytania), Gliwice (Polska)
- 18 marca: Hordain (Francja), Vigo (Hiszpania), Mangualde (Portugalia)
- 19 marca: Luton (Wielka Brytania), Trnawa (Słowacja)

 

Zamknięcie zakładów komponentów będzie odpowiednio zsynchronizowane.

Kierownictwa poszczególnych zakładów będą wdrażać procedury zamknięcia zakładu lokalnie, w porozumieniu z partnerami społecznymi.

Groupe PSA przypomina, że do tego czasu stosowanie środków ochronnych i przestrzeganie na terenie zakładów nawet bardziej rygorystycznych zasad niż zalecają władze sanitarno-epidemiologiczne stanowi najlepszy sposób ochrony i zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa.