Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DOSKONAŁE TEMPO ZESPOŁU DS TECHEETAH W AL-DIRIJJA POMIMO TRUDNOŚCI

11/12/2019. Kategoria: Sport

Dwie rundy rozegrane w Arabii Saudyjskiej otworzyły dla zespołu DS TECHEETAH sezon 2019/2020 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Piątek na torze w Ad Dirijja okazał się dla zespołu dniem przeszkód i trudności. Częściowy rewanż przyniosła sobotnia rywalizacja: obydwaj kierowcy DS TECHEETAH zajęli na mecie punktowane miejsca – Jean-Éric Vergne był ósmy, a Antonio Felix Da Costa dziesiąty. W ten sposób francuski producent i współpracujący z nim zespół zdobyli pierwsze punkty w nowym sezonie wyścigów, ale są zgodni co do tego, że ich nowy bolid DS E-TENSE FE20 zasługiwał na lepsze rezultaty w Arabii Saudyjskiej.

Nie ma co ukrywać, że ten wynik nie odpowiada naszym oczekiwaniom – bez wahania przyznaje Xavier Mestelan Pinon, Dyrektor DS Performance. – To jeden z najgorszych scenariuszy, jakie mogliśmy sobie wyobrazić. Niemniej, jedno jest pewne: nasi kierowcy udowodnili, że dysponujemy bardzo dobrym samochodem. Pokazali to zarówno w kwalifikacjach, jak i na trasie wyścigu. Dzięki temu wiemy, że będziemy mogli rywalizować w tym sezonie o zwycięstwa. Z drugiej strony, jest pewne, że jeżeli mamy takie ambicje, to zdecydowanie musimy unikać popełniania błędów. I właśnie to będzie naszym głównym celem przy okazji najbliższej rundy w Santiago.

 

W sobotę Antonio Felix Da Costa najpierw wyróżnił się jako najszybszy kierowca podczas wolnych treningów, a następnie potwierdził swoje możliwości, zaliczając najlepszy czas w próbach kwalifikacyjnych. Niestety, nadmiernie optymistyczne podejście do jedynego przysługującego mu okrążenia w fazie Super Pole sprawiło, że portugalski kierowca musiał zadowolić się startem do wyścigu głównego z piątego pola. Na trasie przez pewien czas walczył o pierwsze miejsce – do chwili kolizji z bolidem Sébastiena Buemi. Było to drobne otarcie, z pewnością całkowicie nieumyślne, ale zakończyło się nałożeniem na Da Costę kary przejazdu przez aleję serwisową. W rezultacie tego znacznego spowolnienia zawodnik zespołu DS TECHEETAH zajął na mecie 10. miejsce, a jakby na pocieszenie otrzymał jeden punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu.