Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DS TECHEETAH prezentuje bolid DS E-TENSE FE20

14/10/2019. Kategoria: Sport

DS TECHEETAH, zdobywca mistrzowskiego tytułu ABB FIA Formuły E, zaprezentował dziś swoje barwy na szósty sezon.

Na sezon 2019/2020 słynne czarno-złote nadwozie wzmocni swój sportowy wygląd eleganckim, czarno-złotym pasem na kilku elementach. O zwycięstwie zespołu będzie przypominać symbol wieńca laurowego na każdym samochodzie. Bolid Jeana-Erica Vergne’a, mistrza Formuły E, będzie ozdobiony dwiema złotymi gwiazdami dla uczczenia jego dwóch tytułów mistrzowskich w kategorii kierowcy. Nowe malowanie nadwozia DS E-TENSE FE20, zaprojektowane przez studio designu DS Automobiles, bardziej niż kiedykolwiek uosabia odwagę i sportowy duch zespołu.

Pod względem technicznym DS E-TENSE FE20 jest dziełem prac konstruktorskich z wykorzystaniem sprawdzonych zalet samochodu DS E-TENSE FE19, który zdobył podwójne mistrzostwo.

Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance: „Zespół wykorzystał doświadczenie, które pozwoliło nam zdobyć oba tytuły mistrzowskie i wzmocnić potencjał samochodu. Nasi inżynierowie wprowadzili ulepszenia do większości elementów, nie zmieniając jednak całości konstrukcji samochodu. Silnik, falownik, przekładnia uległy modyfikacji, ale największe zmiany dotyczą systemów pokładowych. Celem wszystkich ambitnych prac badawczo-rozwojowych oraz wdrożeniowych jest dostarczenie kierowcom samochodu, który pozwoli im zawalczyć o zwycięstwo, aby obronić oba tytuły mistrzowskie w najbliższym sezonie, który rozpocznie się 22 listopada w Rijadzie”.