Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ANTONIO FELIX DA COSTA DOŁĄCZA DO ZESPOŁU DS TECHEETAH

19/09/2019. Kategoria: Sport

Zespół DS TECHEETAH z dumą ogłasza, że od 1 października do składu ekipy dołączy Antonio Felix da Costa.

Na szósty sezon mistrzostw ABB FIA Formuły E 28-letni Portugalczyk przeniesie swój stały numer startowy 13 do zespołu DS TECHEETAH. Sezon 2019/2020 rozpocznie się 22 listopada w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Antonio startuje w Formule E od początku istnienia tej serii. Wziął udział w 54 wyścigach, w których wielokrotnie zaczynał z pole position, stawał na podium, a nawet wygrywał (w Buenos Aires i Rijadzie). W zakończonym niedawno sezonie 2018/2019 został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: Bardzo się cieszę, że Antonio dołączy do naszego zespołu. Wielu członków tej ekipy, w tym także ja, zna go z początków tego teamu i jest on dla nas bliskim przyjacielem. Wszyscy cieszymy się z jego powrotu i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go w złoto-czarnych barwach DS TECHEETAH. Tak wspaniały i szybki kierowca będzie wielkim wzmocnieniem dla zespołu i z niecierpliwością czekamy na to, co Antonio i Jean-Éric zademonstrują w tym sezonie na torach Formuły E.

Xavier Mestalan Pinon, dyrektor DS Performance: Jestem bardzo dumny z tego, że udało nam się pozyskać Antonio do naszego teamu. Jego doświadczenie, dyscyplina i szybkość na torze będą kluczowe w zrealizowaniu naszych ambicji wygrywania wyścigów i walki o mistrzostwo. W oczekiwaniu na pierwszy wyścig w Rijadzie Antonio będzie miał okazję odbyć kilka sesji testowych wraz z Jeanem-Érikiem, by pomóc nam rozwinąć nasz bolid DS E-Tense FE 20.