Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.

Sport

DS TECHEETAH I JEAN-ÉRIC VERGNE MISTRZAMI ŚWIATA FORMUŁY E

16/07/2019. Kategoria: Sport

Na koniec sezonu pełnego intensywnej i wyrównanej rywalizacji w Formule E zespół DS TECHEETAH zdobył tytuł mistrzowski w klasyfikacji producentów. Jean-Éric Vergne został pierwszym kierowcą w tej dyscyplinie sportu, który wywalczył mistrzostwo po raz drugi, w dodatku rok po roku.

Co prawda ani Jean-Éric Vergne, ani André Lotterer nie zdobyli punktów w pierwszym z dwóch nowojorskich wyścigów, znaczonym licznymi incydentami na trasie, jednak Vergne zachował prowadzenie w tabeli kierowców, a Lotterer skorzystał z dogodnej sytuacji – udziału w drugiej grupie kwalifikacyjnej przed drugim, finałowym wyścigiem. Oznaczało to, że pomimo braku sukcesu w sobotę obydwaj zawodnicy zespołu byli na dobrych pozycjach przed niedzielnym startem, który miał przynieść rozstrzygnięcie i zakończenie bieżącego sezonu Formuły E.

Zarówno zespół, jak i jego kierowcy wykorzystali tę okazję. W niedzielę, po zaciętej walce na ulicznym torze Red Hook w Brooklynie, Jean-Éric Vergne przekroczył po raz ostatni w tym sezonie linię mety jako mistrz świata Formuły E 2018/2019.