Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ZESPÓŁ DS TECHEETAH PRZED WIELKIM FINAŁEM W NOWYM JORKU

10/07/2019. Kategoria: Sport

Dwie ostatnie rundy sezonu 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB odbędą się w sobotę i niedzielę, 13-14 lipca, w Nowym Jorku. Zespół DS TECHEETAH i Jean-Éric Vergne są liderami obydwu klasyfikacji mistrzostw – konstruktorów i kierowców.

Tak jak w dwóch poprzednich edycjach nowojorskiego wyścigu, trasa wytyczona jest w sercu dzielnicy Brooklyn. Tor o długości 2,32 km składa się z 14 zakrętów i biegnie wzdłuż terminalu promów nowojorskiego portu, w tle mając drapacze chmur na Manhattanie.

Jean-Éric Vergne, ubiegłoroczny mistrz świata Formuły E, a obecnie lider klasyfikacji indywidualnej, staje przed szansą, by zostać pierwszym w historii tej serii wyścigowej podwójnym mistrzem świata. Zespół DS TECHEETAH również walczyć będzie o zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: – Scenariusz jest podobny do tego, z czym zetknęliśmy się w Nowym Jorku w ubiegłym roku. Tym razem jednak nie wypuścimy z rąk tytułu zespołowego. Rok temu przegraliśmy go różnicą zaledwie dwóch punktów. Było to dla nas bolesne doświadczenie. W tym roku zamierzamy dać z siebie wszystko, aby ta sytuacja się nie powtórzyła. Pragniemy nagrodzić nasz zespół zwycięstwem.