Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

JEAN-ÉRIC VERGNE – KRÓL BERNA

27/06/2019. Kategoria: Sport

Jean-Éric Vergne zabłysnął rewelacyjnym występem w wyścigu o E-Prix Szwajcarii. Francuski kierowca wywalczył pole position, zwyciężył w wyścigu i dodatkowo zapewnił sobie wygraną w serii voestalpine, czyli tytuł najlepszego zawodnika w europejskich rundach sezonu. Przy okazji reprezentant zespołu DS TECHEETAH jako pierwszy zawodnik w historii Formuły E zapewnił sobie pole position, startując w kwalifikacjach z Grupy 1, i na razie jako jedyny odniósł trzy zwycięstwa w trwającym sezonie 2018-19.

André Lotterer ruszał do wyścigu z ósmej pozycji startowej. Po serii efektownych manewrów wyprzedzania Niemiec awansował na czwarte miejsce, jednak na mecie został sklasyfikowany jako czternasty – wszystko przez nałożoną przez sędziów karę czasową za błąd wywołany nieporozumieniem pomiędzy kierowcą a zespołem.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: Jean-Éric był dzisiaj bezkonkurencyjny. W pełni zasłużył na swój sukces. Jednocześnie chcę mocno podkreślić zasługi całego zespołu, który zapracował na nasze dzisiejsze wspaniałe osiągnięcie. Dzięki niemu na nowo znajdujemy się w sytuacji, którą znamy już z przeszłości: oto przed wyjazdem do Nowego Jorku na dwie ostatnie rundy sezonu jesteśmy na prowadzeniu w obydwu klasyfikacjach – kierowców i konstruktorów. Mamy w nich znaczną przewagę – odpowiednio 32 i 43 punkty. Jednak pomimo że dystans wobec rywali wydaje się spory, wiemy, że w Formule E do samego końca nigdy nie można być niczego pewnym. Przed nami dwa ostatnie wyścigi, dużo kolejnych punktów do zdobycia – i na tym teraz koncentrujemy się bez reszty.

Xavier Mestalan Pinon, dyrektor DS Performance: Brawa dla Jeana-Erica! Brawa dla DS TECHEETAH za to wspaniałe trzecie zwycięstwo, które znowu przybliża nas o krok do dwóch tytułów mistrzowskich, o które rywalizujemy w tym sezonie. Wprowadzone ostatnio modyfikacje bolidu zapewniły nam w stolicy Szwajcarii zauważalną przewagę. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować całemu zespołowi za wielki wysiłek i za jego imponujące efekty.