Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

CEL: PODWÓJNE PODIUM ZESPOŁU DS TECHEETAH W BERNIE

21/06/2019. Kategoria: Sport

Jedenasta runda sezonu 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB zostanie rozegrana na ulicach stolicy Szwajcarii 22 czerwca 2019 r. Do ostatniej europejskiej rundy w kalendarzu Formuły E zespół DS TECHEETAH przystępuje w roli lidera obydwu klasyfikacji – indywidualnej i zespołowej, jednocześnie prowadząc także w dodatkowej klasyfikacji voestalpine (wyścigów odbywających się na kontynencie europejskim).

Trasa uliczna wyścigu w Bernie, wytyczona w okolicy wybiegu dla niedźwiedzi Bärengraben, liczy 2750 m długości i składa się z 14 zakrętów. Start znajduje się przy ulicy Laubeggstrasse, następnie pętla prowadzi w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wokół Rosengarten i Bärengraben, wzdłuż nabrzeża rzeki Aare i ulicami centrum miasta zaliczonego do światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.


Jean-Éric Vergne: Czerwiec jest dla mnie jednym z najbardziej intensywnych miesięcy w tym roku – obok rundy Formuły E w Bernie startowałem także w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Zrobiłem wszystko, co możliwe, by jak najlepiej przygotować się do występu w Szwajcarii. Niezwykle ważne będzie zdobycie w tym wyścigu maksymalnej liczby punktów – jeżeli mi się to uda, będę mógł przystąpić do finałowego weekendu tego sezonu w Nowym Jorku w dogodnej sytuacji i we względnym spokoju.