Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

JEAN-ÉRIC VERGNE NA TRZECIM MIEJSCU W BERLINIE. ZESPÓŁ POWIĘKSZA PRZEWAGĘ W OBU KLASYFIKACJACH

29/05/2019. Kategoria: Sport

Kierowcy zespołu DS TECHEETAH Jean-Éric Vergne i André Lotterer dali z siebie wszystko w wyścigu Formuły E rozegranym w stolicy Niemiec. Vergne ruszał z ósmej, Lotterer dopiero z 21. pozycji startowej. Obydwaj od początku atakowali, wyprzedzali rywali i przebijali się przez peleton, awansując na coraz wyższe miejsca. Jean-Éric ukończył 10. rundę Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB na trzecim miejscu i zaliczył 15 pkt. Wynik ten umacnia go na prowadzeniu w klasyfikacji kierowców.

Jego zespołowy partner André Lotterer po błędzie popełnionym w kwalifikacjach wystartował do wyścigu głównego z przedostatniego pola. Niemiecki kierowca przez długi czas imponował znakomitą jazdą i awansował na 11. miejsce, ostatecznie jednak musiał wycofać się z walki wskutek defektu baterii w swoim bolidzie. Nie przeszkodziło to zespołowi DS TECHEETAH w powiększeniu przewagi na prowadzeniu klasyfikacji konstruktorów – obecnie jego dystans do najbliższego z rywali wynosi 25 pkt.

Po wyścigu w Berlinie Jean-Éric prowadzi w klasyfikacji voestalpine European Races, a André zajmuje w niej drugie miejsce.