Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ZESPÓŁ DS TECHEETAH POWIĘKSZA SWOJĄ PRZEWAGĘ W MISTRZOSTWACH

15/01/2019. Kategoria: Sport

Jean-Éric Vergne, startujący do wyścigu o e-Prix Marrakeszu z pierwszej linii, już na pierwszym zakręcie przypuścił atak na pozycję lidera. Niestety, zbyt śmiały manewr kierowcy zespołu DS TECHEETAH zakończył się piruetem. Obrońca tytułu mistrzowskiego w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Formuły E wznowił jazdę na ostatnim miejscu i przystąpił do odrabiania strat. Na mecie wyścigu francuski kierowca zajął piąte miejsce i zdobył dzięki temu ważne punkty dla zespołu.

Drugi z zawodników DS TECHEETAH, André Lotterer, miał za sobą mniej udaną serię kwalifikacyjną, przez co startował dopiero z 20. pola. Po pierwszym okrążeniu w wyścigu głównym Lotterer był 14., a na półmetku zawodów ósmy.

W końcowej części wyścigu, na 10 minut przed metą, Jean-Éric i André zajmowali miejsca szóste i ósme. Było coraz mniej czasu na kolejne próby awansu, gdy na trasie pojawił się samochód bezpieczeństwa. Po neutralizacji obydwaj kierowcy po raz drugi wykorzystali tryb ATTACK MODE, by krótko przed metą rozwinąć prędkość maksymalną. Dzięki temu awansowali na miejsca piąte i szóste. André Lotterer zdobył w Marrakeszu osiem punktów i z 19 pkt zajmuje obecnie czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu. Jean-Éric Vergne, trzeci w tabeli, ma na swoim koncie 28 pkt. Dzięki 18 pkt zdobytym w Maroku zespół DS TECHEETAH powiększył swoją przewagę w mistrzostwach. Przed trzecią rundą, która odbędzie się w sobotę 26 stycznia w Santiago de Chile, przewaga zespołu nad kolejną ekipą w klasyfikacji wynosi 7 pkt.