Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ZESPÓŁ DS TECHEETAH PRZYSTĘPUJE DO E-PRIX MARRAKESZU JAKO LIDER KLASYFIKACJI

10/01/2019. Kategoria: Sport

Zespół DS TECHEETAH ma za sobą doskonałe rozpoczęcie nowego sezonu 2018/2019 Formuły E ABB FIA. W pierwszej rundzie kierowcy teamu zajęli miejsca w pierwszej piątce i zapewnili mu pozycję lidera w klasyfikacji zespołowej. Obecnie DS TECHEETAH jest gotów do startu w drugiej rundzie, która odbędzie się w sobotę 12 stycznia na torze ulicznym w Marrakeszu w Maroku.

Formuła E już trzeci rok z rzędu zagości na ulicach tego miasta. Tor Circuit International Automobile Moulay El Hassan jest położony o zaledwie kilka minut drogi od słynącej na cały świat mediny i suków Marrakeszu. Trasa o długości 2,99 km łączy wybudowany w 2016 r. fragment toru wyścigowego, nazwanego imieniem księcia dynastii panującej w Maroku oraz sekcję zakrętów wytyczonych na ulicach nowoczesnej dzielnicy hotelowej miasta. Publiczność zgromadzona na torze będzie oglądać bolidy DS E-TENSE FE19 mknące na tle odległych gór Atlas oraz w bliskiej scenerii kilkusetletnich murów miejskich i współczesnych obiektów toru.

Szef zespołu Mark Preston komentuje: Nasz pierwszy wyścig jako nowego zespołu DS TECHEETAH udał się nam bardzo dobrze. Byliśmy dumni z tego, że przez cały wyścigowy weekend wszystko układało się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Oczywiście nie brakowało problemów do rozwiązania, musieliśmy dać z siebie wszystko, by sprostać różnym wyzwaniom, ale zespół stanął na wysokości zadania i dzisiaj jest liderem w klasyfikacji. Na szczególne wyróżnienie zasłużył nowy kierownik zespołu David Clarke. Podczas pierwszego weekendu wyścigowego musiał sprawnie poruszać się wśród zapisów nowego regulaminu, a do tego napotkał takie problemy jak odwołanie dwóch sesji treningowych i przełożenie kwalifikacji. Pomimo tego David poradził sobie doskonale i poprowadził zespół profesjonalnie, ze świetnym zmysłem praktycznym.