Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

PSA Aftermarket na Salonie Automechanika we Frankfurcie

18/09/2018. Kategoria: Marka

• Światowa ofensywa, premiery nowych produktów i usług
• Groupe PSA kontynuuje wdrażanie wielomarkowej strategii na rynku aftermarket, która jest jednym z filarów planu strategicznego Push to Pass

Celem, jaki stawia sobie Groupe PSA, jest spełnienie oczekiwań wszystkich klientów w zakresie obsługi posprzedażnej na całym świecie, niezależnie od ich budżetu jak również marki i wieku samochodu.

Distrigo jest należącą do Groupe PSA siecią dystrybucji części zamiennych wielu marek. Prowadzona przez nią ofensywa handlowa i logistyczna pozwoliła na uruchomienie na terenie Europy w pełni działającej, konkurencyjnej sieci 130 platform dystrybucyjnych, w której autoryzowane serwisy i niezależne warsztaty znajdą w jednym miejscu wszystkie potrzebne im części.

 

Groupe PSA rozwija ofertę dystrybucji wielomarkowych części zamiennych na całym świecie, m.in. na terenie Ameryki Łacińskiej, poprzez tworzenie spółek typu joint-venture, np. z firmą SK w Argentynie czy Grupą Etman w Brazylii, jak również w Chinach, między innymi poprzez przejęcie na początku 2018 roku sieci dystrybucyjnej Jian Xin i otwarcie pierwszej platformy dystrybucyjnej wspólnie z DPCA.

 

Distrigo to pełna oferta części zamiennych, obejmująca, oprócz oryginalnych części zamiennych Groupe PSA, wielomarkową gamę Eurorepar oraz wielomarkową ofertę części producentów wyposażenia samochodowego, aktualnie dostępną w 10 krajach, w tym w Niemczech od lipca 2018 r. Oferta ta pozwala zaspokoić niemal w całości potrzeby warsztatów naprawczych. W magazynach centralnych Groupe PSA dostępnych jest ponad 100 000 pozycji katalogowych, a 29 renomowanych dostawców współpracuje z nią przy tworzeniu tej unikatowej w świecie producentów samochodów oferty.

 

Na początku 2018 roku została ona rozszerzona o ofertę opon, składowanych obecnie w Magazynie Centralnym Groupe PSA w Vesoul we Francji. Przyjęta strategia składowania pozwoliła PSA rozszerzyć wachlarz marek. W magazynie w Vesoul znajduje się 220 000 opon zarówno marki Eurorepar jak i marek producentów opon. Codziennie w bardzo krótkim czasie dostarczane są do centrów dystrybucyjnych Distrigo.

 

Do stycznia 2020 roku marki Opel i Vauxhall zostaną w całości objęte systemem dystrybucji Distrigo. Oferta centrów dystrybucyjnych Distrigo zostanie poszerzona o oryginalne części zamienne tych dwóch marek.

 

Distrigo to również niezwykle konkurencyjny system logistyczny, wykorzystujący nowe narzędzia, które umożliwiają ustawiczne doskonalenie jakości usług oferowanych klientom. Nowy portal składania zamówień Service Box dysponuje pełną ofertą (wszystkie części, elementy wyposażenia, akcesoria oraz specjalistyczne produkty), wielu marek, jest prosty (jeden adres URL i jeden koszyk) i precyzyjny (szczegółowe dane techniczne).