Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DS VIRGIN RACING W WALCE O TYTUŁY MISTRZOWSKIE W BERLINIE

17/05/2018. Kategoria: Sport

Dziewiąta runda Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E 2018 odbędzie się 19 maja w Berlinie.
Na cztery rundy przed zakończeniem mistrzostw zespół DS Virgin Racing zajmuje drugie miejsce w obydwu głównych klasyfikacjach – kierowców i zespołów.
Dwaj brytyjscy kierowcy Sam Bird i Alex Lynn zamierzają tego dnia uczcić – każdy na swój sposób – ślub w rodzinie królewskiej, zaplanowany właśnie na 19 maja w Londynie. W chwili, gdy Książę Harry i Meghan Markle zostaną małżeństwem, zespół DS Virgin Racing będzie w Berlinie na terenie lotniska Tempelhof, pochłonięty rywalizacją o zwycięstwo w dziewiątej rundzie tegorocznego cyklu Formuły E. Sam Bird i Alex Lynn liczą na dobre wyniki w stolicy Niemiec.

DS Virgin Racing rozgrywa swój najlepszy sezon od czasu przystąpienia do Formuły E. Plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji zespołów, a Sam Bird jest drugi w tabeli punktowej kierowców. Jeżeli Bird zaliczy kolejny bardzo dobry występ, zdobyte punkty mogą istotnie zbliżyć go do aktualnego lidera, Jean-Érica Vergne. Z kolei Alex Lynn, dla którego jest to pierwszy pełny sezon, będzie się starał o zdobycie punktów ważnych dla zespołu.

To będzie już czwarta wizyta Formuły E w Berlinie. Tor, wytyczony na asfaltowych drogach na terenie dawnego lotniska międzynarodowego, składa się z dziesięciu zakrętów i liczy 2,375 km długości.

Sam Bird: „Na rundę w Berlinie czekam z niecierpliwością. Mistrzostwa wkraczają już w końcową fazę. Teraz liczy się naprawdę każdy zdobyty punkt. Nie myślę o zdobyciu tytułu mistrza; wolę w pełni koncentrować się na każdym kolejnym wyścigu – po jednym, tak, jak gdyby każdy był tym jedynym, najważniejszym. Mam nadzieję, że uda mi się zaliczyć kolejny dobry wynik dla zespołu i dla siebie”.

Alex Lynn: „Musiałem ostatnio pogodzić się z kilkoma mniej udanymi występami, jednak jako zespół wiemy, że jesteśmy w pełni konkurencyjni. W ramach przygotowań do wyścigu w Berlinie intensywnie trenowaliśmy na symulatorze. Dla mnie ten tor będzie nowością; jeszcze się na nim nie ścigałem. I ja i cały zespół ufamy w swoje siły. Mam nadzieję, że będziemy w stanie zdobyć dużo punktów”.