Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING POWRACA DO PUNTA DEL ESTE

13/03/2018. Kategoria: Sport

Cykl Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E wraca do Urugwaju, gdzie w sobotę 17 marca odbędzie się szósta runda sezonu. Celem Sama Birda będzie podtrzymanie dobrej passy, która trwa od rozpoczęcia sezonu. Alex Lynn będzie przede wszystkim próbował zakwalifikować się po raz kolejny do etapu Superpole.

Zespół DS Virgin Racing i cała Formuła E FIA zakończą swoje tournée po krajach Ameryki Łacińskiej wyścigiem o e-Prix Punta del Este, który odbędzie się na ulicznym torze w tym urugwajskim mieście w sobotę 17 marca.

Wyścig ten, obecny w kalendarzu Formuły E już od dwóch lat, rozgrywany jest na bulwarze biegnącym wzdłuż Playa Brava na brzegu Atlantyku. W porównaniu do poprzednich sezonów trasa pozostanie bez zmian. Jedno okrążenie liczy 2,785 km długości i składa się z 20 zakrętów, pomiędzy którymi znajdują się zarówno partie szybkie, jak i ciasne szykany.

Brytyjscy kierowcy Sam Bird i Alex Lynn będą starali się zaprezentować równie dobre osiągi, jak dwa tygodnie temu w Meksyku. Alex Lynn w ostatnim wyścigu jechał regularnie i bez błędów, a wcześniej zakwalifikował się do fazy Superpole. Sam Bird ma nadzieję na kolejny dobry wynik. Brytyjczyk ma do tej pory najbardziej udany początek sezonu od kiedy startuje w Formule E. Bird plasuje się na trzecim miejscu w tabeli kierowców. W klasyfikacji konstruktorów zespół DS Virgin Racing zajmuje czwartą pozycję, a od awansu na trzecią dzielą go tylko cztery punkty.

Sam Bird: „Cieszę się, że znowu wystąpimy w Punta del Este. Tor jest bardzo szybki, a przez to bardzo widowiskowy. Ostatnia runda nie zakończyła się dla nas tak, jak na to liczyliśmy, więc tym bardziej zależy nam na zaprezentowaniu większej skuteczności”.