Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

DS 7 CROSSBACK - 5 gwiazdek EuroNCAP

05/12/2017. Kategoria: Marka

DS 7 CROSSBACK - 5 gwiazdek EuroNCAP, wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo już w podstawowej wersji wyposażenia i innowacyjne rozwiązania, niespotykane w tym segmencie.

Nowy kompaktowy SUV DS Automobiles, DS 7 CROSSBACK, który wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce, zdobył pięć gwiazdek w testach EuroNCAP. Wynik ten w pełni odpowiada ambicjom konstruktorów, którzy wyposażyli nowego SUV-a w innowacyjne technologie, niespotykane w tym segmencie. Oprócz „obowiązkowych” elementów wyposażenia zapewniającego bezpieczeństwo (ponad 10 systemów montowanych w standardzie już w podstawowej wersji, w tym automatyczne wspomaganie hamowania awaryjnego) DS 7 CROSSBACK może posiadać DS ACTIVE LED VISION, DS NIGHT VISION, DS DRIVER ATTENTION MONITORING, aktywnego monitorowania martwego pola, aktywnego monitorowania pasa ruchu, czy system odczytu znaków drogowych wzbogacony o nowe funkcje. Pierwszy model nowej generacji samochodów DS otwiera drogę do automatycznego prowadzenia samochodu wraz z DS CONNECTED PILOT.

„Przy projektowaniu DS 7 CROSSBACK konstruktorzy marki wykorzystali całe swoje doświadczenie, żeby zapewnić wysokie bezpieczeństwo w każdej sytuacji i zagwarantować kierowcy komfort psychiczny” - oświadczył Eric Apode, dyrektor ds. produktu i rozwoju DS. „Naszym podstawowym celem jest i zawsze będzie bezpieczeństwo użytkowników samochodu i jego otoczenia. Niezwykle innowacyjne systemy wspomagania prowadzenia, które wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak DS CONNECTED PILOT czy DS NIGHT VISION, stanowią przełom w tej dziedzinie”.

Bezpieczeństwo i komfort psychiczny były jednymi z głównych założeń prac projektowo-rozwojowych nad modelem DS 7 CROSSBACK. Toteż nowy model DS został wyposażony w najlepsze systemy dostępne na rynku. Sięgnięto również po absolutnie innowacyjne rozwiązania, niestosowane dotychczas w tym segmencie.