Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ALEX LYNN DOŁĄCZY DO ZESPOŁU DS VIRGIN RACING NA PEŁEN SEZON STARTÓW W FORMULE E

12/09/2017. Kategoria: Sport

• W czwartym sezonie Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA do Sama Birda, który jest filarem zespołu DS Virgin Racing, dołączy jego rodak Alex Lynn.
• Pierwsze oficjalne testy zaplanowane są na
2 października 2017 r. i odbędą się w Walencji.

Brytyjski kierowca wyścigowy Alex Lynn podpisał wieloletni kontrakt z DS Virgin Racing i wraz z Samem Birdem wejdzie w skład tego zespołu na zbliżający się czwarty sezon wyścigów Formuły E. Po raz pierwszy w historii tych mistrzostw w jednym zespole wystartuje dwóch Brytyjczyków.

W pierwszej połowie 2017 r. 23-letni Lynn został oficjalnym kierowcą rezerwowym zespołu. W wyścigu rozpoczynającym nowy sezon wyścigów jednomiejscowych bolidów o napędzie czysto elektrycznym –
2 grudnia br. na ulicach Hong Kongu – Lynn wystąpi już jako kierowca składu podstawowego.

Pomimo młodego wieku, Lynn ma już na swoim koncie szereg imponujących osiągnięć. Zdobył m.in. tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii Formuły Renault, mistrzostwo w serii GP3 oraz zwycięstwo w prestiżowym Grand Prix Macau F3. Wielokrotnie wygrywał w serii GP2 (obecnie znanej jako Formuła 2 FIA), brał także udział w testach bolidu Formuły 1. W czerwcu tego roku Lynn zadebiutował w Formule E w barwach DS Virgin Racing podczas E-Prix Nowego Jorku. Młody Brytyjczyk w swoim pierwszym wyścigu zdobył pole position. Taka sytuacja zdarzyła się wcześniej tylko raz – podczas inauguracyjnego E-Prix Pekinu w 2014 r.

Sam Bird, który reprezentuje zespół DS Racing od 33 wyścigów, czyli od początku jego działalności,
w nadchodzącym sezonie nadal będzie bronić jego barw. Brytyjczyk w swojej karierze zaliczył pięć zwycięstw
i dziewięć miejsc na podium. Ponadto, Bird od początku startów zebrał łączną sumę punktów, dającą mu trzecie miejsce w historii tej serii wyścigowej.

Lynn zastąpi w składzie Argentyńczyka José Marię Lópeza, który w Formule E startował przez cały ubiegły sezon.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że otrzymałem awans do oficjalnego składu DS Virgin Racing i możliwość startu
we wszystkich rundach sezonu Formuły E – powiedział Lynn. – Już od stycznia tego roku ściśle współpracowałem
z zespołem. Miałem kontakt ze znakomitymi inżynierami, uczyłem się od nich i jednocześnie czerpałem z tego wielką przyjemność. Wszyscy ci ludzie dali mi poczucie przynależności do grupy i sprawili, że zawsze czułem się dobrze widziany w zespole. Pragnę szczególnie podziękować Alexowi Tai, który najpierw dał mi szansę zadebiutowania w Nowym Jorku, a teraz zapewnił miejsce za kierownicą na cały najbliższy sezon. Cieszę się, że będę mógł pomóc zespołowi w dalszym rozwijaniu samochodu. Zamierzam w pełni odwdzięczyć się na torze za zaufanie, jakie okazuje mi zespół.

 

– Jestem szczęśliwy, że pozostaję w rodzinie DS Virgin Racing, której członkiem jestem od czasu naszego pierwszego okrążenia testowego na torze Donington Park w 2014 r. – powiedział Sam Bird. – W niedawno zakończonym sezonie zrobiliśmy istotne postępy w zakresie osiągów i gospodarowania energią, czego dowodem stało się nasze zwycięstwo w Nowym Jorku. Wiem, że zespół intensywnie pracuje nad utrzymaniem zyskanej przewagi. Nastawiam się na kolejne sukcesy w czwartym sezonie startów i cieszę się, że moim partnerem będzie Alex. Jestem przekonany, że jest to cenne wzmocnienie dla zespołu.