Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DS Virgin racing i Sam Bird zwyciężają w pierwszym wyścigu formuły w Nowym Jorku

17/07/2017. Kategoria: Sport

• Sam Bird wygrywa pierwszy wyścig ePrix w Nowym Jorku. Alex Lynn w swoim debiucie w Formule E zdobywa pole position!
• Pierwsze zwycięstwo odniesione w tym sezonie przybliża zespół DS Virgin Racing do awansu na trzecią pozycję w klasyfikacji drużynowej. Jednocześnie Sam Bird obejmuje piątą pozycję w tabeli kierowców.
• W uroczystości wręczenia nagród na podium uczestniczył sir Richard Branson.
• Na sobotni wieczór Empire State Building zyskał iluminację w barwach DS Virgin Racing.

Sam Bird i zespół DS Virgin Racing przechodzą do historii jako zwycięzcy pierwszego wyścigu samochodowego, jaki kiedykolwiek odbył się na ulicach Nowego Jorku. Brytyjski kierowca wygrał po starcie z czwartej pozycji New York Prix, czyli dziewiątą rundę sezonu 2016/17. Jest to czwarty wyścig wygrany przez tego kierowcę w Formule E i jednocześnie czwarta wygrana zespołu Virgin Racing, w tym druga odniesiona bolidem opracowanym przez DS Performance.

Sam Bird motywowany obecnością sir Richarda Bransona, założyciela firmy Virgin, nominowanego na dzień wyścigu do roli rezerwowego kierowcy zespołu, szybko wysunął się na prowadzenie. Manewrem decydującym o wyjściu na pozycję lidera był skuteczny atak na Daniela Abta, wykonany po wewnętrznej ciasnego nawrotu. Dzięki sprawnej zmianie bolidu Bird pozostał na pierwszym miejscu także w drugiej części wyścigu, a następnie utrzymywał prowadzenie, kontrolując swoją przewagę nad drugim na trasie Jean-Ericem Vergne’em. Na pięć okrążeń przed metą na czele stawki pojawił się samochód bezpieczeństwa, który pozostał na trasie przez trzy okrążenia. Gdy zielone flagi zasygnalizowały wznowienie rywalizacji, Sam Bird zaliczył udany start i utrzymał prowadzenie, odnosząc swoje historyczne zwycięstwo.

Alex Lynn, partner Birda z zespołu, ma za sobą nieudany wyścig, ale poprzedzony znaczącym sukcesem. Dwudziestotrzyletni Brytyjczyk, zastępujący w ten weekend José Maríę Lópeza, sprawnie zaadaptował się w roli kierowcy DSV-02 w warunkach rywalizacji (na co dzień jest kierowcą testowym i rezerwowym zespołu).